Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vesekő tünetei? (Kérdésed túl...

Vesekő tünetei? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Tegnap éjfél körül felkeltem írtózatos hasi fájdalomra,mindenhol fájt 3-4x hánytam is.Ma a fájdalom lehúzódott a jobb oldalamra és egyre jobban fáj pisilnem.

Pár éve találtak a jobb oldali vesébe követ,talán az indult el?

Lázam nincs!

Étvágyam van

Köszönöm annak aki válaszol.


2010. aug. 3. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Kimozdult a veseköved. Lehet kapni olyan gyógyszert, ami elősegíti a távozását. Ha jól emlékszem, recept nélküli szer. Ha nem sikerül kipisilned, irány az urológia.
2010. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt vesekövem, kb. ekkora volt mikor kipisiltem:

(__)


Első tünetem igen intenzív volt... konkrétan majd' összefostam magam úgy fájt a bal oldalam, mintha oldalbarúgtak volna egy bakanccsal. Elvittek orvoshoz, aki megállapította (a nagyokos...), hogy gyomorrontás... adott fájdalomcsillapító injekciót, remekül lettem. Egy hét múlva azonban kezdődött megint... reggel felkeltem, és mint akinek taposnak hegymászóbakanccsal a derekán... elöl hátul fájt, megőrültem... megint doki, (egy másik) aki megállapította hogy vesekő. Uh-n kiderült, hogy tényleg az. Nekem 1 hónap alatt jött ki, azt tanácsolta a doki, hogy ugráljak, igyak meg napi 4 liter folyadékot, és ha nem segít akkor kihajtják belőlem, infúzióval. Segített, mikor a húgyhólyagomba lement a bitang (10 napig volt ott), irgalmatlanul fájt a pisilés... majd egy napon éreztem, hogy itt jön más is, nem csak pisi, kijött a kő, minden panaszom megszűnt szinte azonnal. Ennek már 6 éve. Azóta sem jött vissza. Ugyanúgy 3-4 litert megiszom egy nap, sószegényen étkezem, sportolok. A leírásod alapján lehet hogy egy apró kövecske, mindenképp menj el orvoshoz, meg ultrahangra. Ja, és se lázam nem volt, étvágyam is volt, úgy jöttek a tünetek mint egy hirtelen vihar a nyári melegben... szóval, irány a doki! lehet gyulladás is...

2010. aug. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 4mm volt akkor mikor uh megtalálták.

Pisilni nagyon kellemetlen.

Először megijedtem,hogy vakbél,de mivel se láz se semmi ilyesmi így azt gondolom inkább a kis kövecském:)

Amúgy aktívan sportoló,egészséges életmódot élő nő vagyok.

2010. aug. 3. 23:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Könnyebbség a rowatinec folyamatos szedése, sok folyadék és amennyiben már a húgyúti szakaszába ért a kő, meleg ülő vizes fürdő, ami segit elernyeszteni az izmokat és igy sikerül a kőnek könnyebben kicsúsznia. Sajnos nekem már volt, hogy bevérzett a vesém, felsértette a kő az utat, ezért a rowatinec és a gyulladáscsökkentő teafélék stb elengedhetetlen egy-egy kő távozásakkor. . . Remélem tudtam segiteni annak, aki erre a témára tévedt! Fel a fejjel!. . .
2010. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 23 29-es vagyok . Eszembe jutott a szer neve. Rovatinec. De már az előbb megírtam
2010. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)) Hát jöjjön aminek jönnie kell:)

A férjem meg itt remegett,hogy nehogy vakbél legyen:)

2010. aug. 3. 23:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is így lennék. Ami nekem fáj, azt nagy nehezen eltűröm, de amikor az asszony jajgat, akkor vagyok megijedve igazán.
2010. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:))
2010. aug. 4. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!