Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez valóban allergia lehet...

Ez valóban allergia lehet vagy más?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve küzdök olyan problémával, hogy gyakran be vagyok rekedve, így sokszor néha félpercenként kell köhögnöm. Már mindenre gyanakodtunk, a gyomorsavtól kezdve a pszichés okig. Gyakran de enyhén be van gyulladva a torkom. Azt észre vettem, hogy például ha fekszek egyáltalán nem kell, viszont ha sportolok pl biciklizek akkor szinte egyfolytában és az orrom is folyik. Itt egy korábbi kérdésemben már hátsó garatfali csorgásra is tippeltek. Viszont allergia vizsgálat kimutatta, hogy a tejtermékekre és a glutén tartalmű gabonákra allergiás vagyok. Evé után jobban rámjön, viszont ha lefekszek azonnal elmúlik.

Én már bizonytalan vagyok, azt sem tudom melyik orvoshoz menjek már. Valakinek esetleg ötlete, esetleg tapasztalata? Én már nem tudok mit tenni, mire gondolni.



2020. júl. 30. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvoshoz menj, ő majd elküld vizsgálatokra, refluxtól is lehet rekedtség, köhögés, gyulladt garat, allergiától meg a nátha, hátsó garatfali folyás.
2020. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már voltam kismillió orvosnál, magánorvosnál is, a reflux kizárva mert több hónapig szedtem savkötőt és attól sem javult. Pszichés köhögésre adtak frontint, de attól sem javult igazán.
2020. júl. 30. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor orr-fül-gégészt és allergológiai vizsgálatot is kellene végeztetni.
2020. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 Volt ismerösöm aki szó szerint ette a savlekötött, neki bíztosan a stressz miatt volt túlsok sava, és refluxa. Szóval annyival, hogy megengedett dózisban a egyszerre több savlekötőt szedett nekibnem oldott meg, csak sok nyugtatóval.


Nem nyugtatót javaslok, hanem kivizsgálást.

2020. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!