Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől köhöghetek reggelente?

Mitől köhöghetek reggelente?

Figyelt kérdés
Általában folyton köhögök így koranyáron, nyáron, de mostmár elmúlt, viszont reggel még mindig csomót kell köhögnöm. Ha iszok rá vizet, még inkább. Aztán persze egy óra múlva elmúlik, legalábbis úgy tűnik. Mi lehet az oka? Nem dohányzom!
2010. júl. 26. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
a köhögés az alsóbb légutak tisztítására szolgál, lehet, hogy az éjszaka során lerakódott port és szennyeződést távolítja el rögtön reggel a szervezeted. Szellőztess sokat, takaríts ki minden zugot, és akkor nézd meg, hogy még mindig ez van-e, ha igen, szerintem keress fel eg orvost.
2010. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az okáról sajnos fogalmam sincs de barátnőmnek is ez volt a problémája és azt kellett csinálnia hogy párásítót kellett tennie a szobájába. Mondjuk ha azt drágának találod elég ha egy fazék vizet teszel a radiátorra. Az is párásít.
2010. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Reflux is lehet az oka. Nekem a torkom is fáj reggelente és hurutos érzésem van a köhögés mellett. Nap közben jobb, de nem sokkal. Vízszintesben jobban irritálja a gyomorsav a nyelőcsövet, ezért jön ki jobban este és reggel a tünet. Bár ez nem csak nyáron van így reflux esetén.
2010. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ez a radiátoros vízes dolgot értem én télen, de nyáron is? vagy itt a radiátornak nincs szerepe, csak tartóalkalmatosság?
2010. júl. 27. 07:01
 5/5 anonim válasza:
A radiátoros vizes vagyok. Hát figyelj télen mikor fűtesz gyorsabban párolog a víz ezért gyorsabban párásít. De nyáron is odateheted. Akkor is párolog valamilyen szinten a víz :D
2011. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!