Három-négy liter vízbe ha két dl hypót öntök az elégséges a biztonságos szájmaszk vagy kendő fertőtlenítéséhez?
Sanytole-t használj textilfertőtlenítésre (így találod meg a foly. mosószerek között), az klór-mentes! A klór (= hypo) mindent megöl és sejtölő hatása is van. Ha belélegzed, kezed olyan lesz stb..veszélyes!
Sanytole-ból van felülettörlő kendő, spray wc-be, konyhába, kézfertőtlenító, stb..és allergén-mentes is.
Ezt használom 4 éve, nagyon jó.
Elég a 0,1%-os töménység, vagyi öt liter vízbe egy dl.
"A 0,1 %-os töménység a kereskedelemben szabadon kapható háztartási hipó (általában 5 %-os nátrium-hipoklorit oldat) 50-szeres hígításának felel meg. Ha otthon készítenénk lemosáshoz vagy felmosáshoz hipós vizet, akkor nagyjából 10 liter vízhez kellene hozzáadni 2 deciliter háztartási hipót."
Érthetőbben, kezelhetően.
1 liter 2%-os hypo-oldat: 20ml hypo + 980ml víz.
Az arány, amit írtál, szintén 0,1%-os, nem pedig 2%-os. A kapható hipó már eleve 5%-os, tehát ha 2%-os oldatot akarnál, akkor 1 liter vízhez 4 dl (400 ml) hipót kellene adni, nem pedig 20 ml-t, de elég a 0,1% töménység. (Az egyszerűség kedvéért, most nem az egész oldathoz mérem a hipó arányát, mert nem kell félni, hogy a töménység nem éri el a 0,1%-ot, hisz a cikk szerint már a 0,05% is elég lenne, de menjünk inkább biztosra, és legyen közelebb a 0,1%-hoz.)
Azért írtam 5 literes verziót, mert a kérdező 3-4 literben gondolkodott, és ez közelebb áll az említett mennyiséghez, mint az 1 liter.
Nem egyértelmű sajnos. A dobozok gyakorlatilag olvashatatlanok :( Pedig árulnak 1,5%-os és 4%-osat is így leginkább az ára alapján lehet kisilabizálni melyik lehet, aztán otthon kiskubizni.
Jól sejtem, hogy ezekben 15g/1liter illetve 40g/1liter a klórtartalom?
Namost ezekből kellene azt a bizonyos 0,2%-os 1 litert összehozni. Mennyi kellene az 1,5%-os és mennyi a 4%-os hypo esetén, hogy a kész oldat 1 liter legyen?
Kedves Kérdező!
Ahogy most kicsit utánanéztem a hipóról írtaknak (úgy látszik, ezt a cikk írója sem tette meg), azt találtam, hogy:
„Az aktív klór tartalma kb. 2-3 gramm, és az idő múlásával csökken. Ezért írják rá a szavatossági időnek a 3 hónapot, ami gyakorlatilag pár hét. A háztartási hipó klórtartalma a szállítás és tárolás közben rohamosan csökken. A napon még inkább gyorsul ez a folyamat. Pár éve leleményes vegyészek észrevették, hogy az aktív klórt nem kell vízzel elegyíteni, hogy eladható legyen. Elegendő egyszerűen lecsomagolni granulátum formájában a nátrium-diklór-izocianurátot, ami tartalmaz dihidrátot is, és elegendő a felhasználáskor bekeverni. Ez lett a Hypopor.”
A porról a hypopor névvel ellátott oldalon olvashatsz, ahol az arányokokról ezt írják:
„Hypopor felhasználása szórófejes flakonban
Egyre többen fertőtlenítik a klórálló és műanyag felületeket a Hypopor vizes oldatával. Tapasztalatunk szerint a napi rutin részévé vált ez a víruspusztító takarítási forma, amikor egy kis kávéskanálnyi mennyiséget szórunk a flakonba, majd összerázzuk a benne lévő kb. fél liter vízzel, majd a felületre permetezve hagyjuk hatni, majd puha ruhával áttöröljük. Az így kapott vizes oldat alkalmas arra, hogy elpusztítsa a felületeken esetlegesen megjelenő kórokozókat, vírusokat, baktériumokat, spórákat-gombákat és a TBC baktériumot is. A bekevert oldat egész nap használható, viszont érdemes aznap felhasználni, hiszen a hatóanyagtartalma fokozatosan csökken. Olyan felületeken, ahol nem vagyunk biztosak a felület anyagát illetően, érdemes próbát végezni, lepermetezni a felület egy piciny részét és várni kb.10 percet. Amennyiben nem színeződik el, nem fakul meg a tesztfelület, bátran használhatjuk a Hypopor vizes oldatát fertőtlenítésre.”
„Hogyan használjuk a Hypoport?
Fertőtlenítő, fehérítő mosáshoz a fehér ruháknál öntsünk kb. 3 grammot a mosószerhez. Ez a mennyiség kb. egy kiskanálnyi, vagy üdítős kupaknyi. Ugyan ezt a kis mennyiséget alkalmazzuk a felületek áttörölgetéséhez. Legyen az pumpás flakon vagy egy egyszerű lavór, a vizes Hypopor oldatba mártsuk bele a törlőruhát, csavarjuk ki és töröljük át a fertőtleníteni kívánt felületet. A spriccelős flakonból pedig fújjunk a felületre Hypopor oldatot és szintén töröljük át törlőruhával. Fontos, hogy a műveleteket mindig védőkesztyűben végezzük. Felmosáshoz a kb. 10 literes felmosóvödörbe 2 kupaknyi mennyiséget szórjunk, lehetőleg langyos vagy meleg vízbe. Vigyázzunk, ne hajoljunk a vödör fölé, mert előfordulhat klórgáz képződés. Az így készített Hypopor oldatos felmosóvízzel mossuk át a padlót, majd hagyjuk megszáradni.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!