Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetek lázas a mandulámtól?

Lehetek lázas a mandulámtól?

Figyelt kérdés
Torok mandulámrol van szó.Ebbe az évben már vagy 6szor kijött mind2 oldalon a mandulámon ilyen fehér gyuladás szagu ruganyos vmi..fülpiszkáloval mindig kitudom szedni!Voltam már orvosnál ö azt mondta hogy lehet h ki kell venni mert nagyon nagyok és a fehér is kijön rajta!Azt mondta h lehetek tőle fáradékony ez jelentkezik is!De már 2napja minden délután 37/7-37/8-ig felmegy a lázam!lehet a mandulám okozza?Amugy nem vagyok megfázva meg semmi!Néha fájnak a végtagjaim meg a a fejem amikor lázas vok!Nagyon kockázatos lenne ha kivennék?24óránál többet kellene bentmardni a kórházba?mert tiszta pánikom van ha bekell oda menni,mert kisk oromba sokat voltam meg mütétem is volt pár és nem birok ott maradni már:(:(érdemes lenne kivetetni?18éves lány vok!
2008. nov. 21. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehetsz, es 18 evesen vetesd ki, mert nagyon komoly kovetkezmenyei lehetnek a mandulagyulladasnak, pl. szivizomgyulladas!

En 20 evesen mentem el a mandulamat kivetetni, miutan 42 fok lazam volt. Amikor a tukorbe neztem, az egesz mandulam szinte feher volt, a gennytol. Eloszor 2 hetig gyulladascsokkentot kellett szednem, csak utana lehetett muteni. Nem altattak, igy egyszerubb volt. Fajdalomcsillapitot kaptam, egyaltalan nem volt veszes a mutet, vegig ebren voltam. Inkabb utana a fajdalom, amikor nagyon nehez nyelni.

Mindenkeppen vetesd ki!

2008. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján krónikus mandulagyulladásod van. Amit kezelni kéne, mert súlyos következményei lehetnek a kezeletlenségnek: az állandó fáradságon kívül, szívizomgyulladás, vesegyulladás és később veseelégtelenség. mindenképpen indokolt a műtét.

A másik pici lány a láz fogalmának nézz utána. Lehet hőemelkedésed a manduládtól amit leírtál ugyan is az. Láz 38 fok feletti testhőmérséklet. Magas láz 39 felett. Szóval fogalmi tisztázás is rád fér. De mindenképp menj el gégészetre mutasd meg a mandulád ott is.

2008. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszia választ!Akkor jol sejtettem!am nincsen begyulladva és csak ilyen pár havonta jön ki!hideget nem ihatok egyáltalán mert attol rögtön bedurran!És ez a fehér ilyen sporához hasonlo ilyen gumiszerü!igy egybe van az egész nem folyékony!:SÉs a mandulmám meg nem fáj!De akkor tuti h már ki akar onnan jönni!Majd januárba kivetetem,muszály lesz:S
2008. nov. 21. 11:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehetsz, persze. Egyébként nekem orvos mondta, hogy ha 1 éven belül 2-3 alkalommal többször betegszik le valaki a mandulájával, az már nem egészséges, és ki kell vetetni. Nekem szerencsére legfeljebb 1 alkalommal van súlyosabb gondom vele 1 évben, de ha az eddig leélt életemet nézem, akkor átlagban még ennyi se jön ki, úgyhogy még megvan minden mandulám, de neked meg kéne nézetned orvossal, öcsémnek is kivették, neki még kicsi korában.
2008. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!