Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 15 éves vagyok és ha megsebzem...

15 éves vagyok és ha megsebzem magam, nagyon szoktam vérezni.Ma véletlen elvágtam az ujjam egy picit a késsel de nagyon vérzett és sehogy sem akart elálni,hiába tartottam percekig hideg vízbe. Ez mitől van? Netán vérzékenység?

Figyelt kérdés
Bekötöttük még akkor is sokáig vérzett aztán elmúlt.Pár óra múlva leszedtem és mikor kicsit hozzáértem megint elkezdett vérezni ezért megint bekötöttük.Többször is volt már ilyen velem.Osztálykiránduláson valami kicsit megsebezte egy nagyon picit a lábam és nagyon vérzett.Meg nyáron a strandon a lábujammal jártam így bár az mély seb volt.Ez mitől lehet és mittehetek ellene?
2008. nov. 20. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem valószínű, hogy bármi gond lenne, nyugi.

Valamelyik nap elvágtam a kezem borotvával és az is alig akart elállni.

2008. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az éles szélű vágott sebek nehezebben gyógyulnak. A hideg vízbe lógatás nem segít, csak ront a helyzeten! Tegyél rá egy nyomókötést, ha átvérzik akkor még tekerj rá gézt. Lehetőleg tartsd magasan, azsegít, hogy előbb elálljon a vérzés.


Ha mégis bizonytalan vagy, mondd el a családorvosnak, és kérj tőle egy laborbeutalót. Nézesd meg a trombocita számot, abból kiderül, hogy vérzékeny vagy-e.

2008. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztosan valami zavar van a véralvadásoddal, úgyhogy minél hamarabb beszélj egy orvossal ezzel kapcsolatban!!!
2008. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor mondták nekem, hogy ha vkinek sokáig nem akar elállni a vérzése (bárhol is van) akkor az cukorbeteg. Főleg az volt nekem a gyanús, hogy bekötötted, majd pár óra múlva hozzáértél és ismét elkezdett vérezni. A vágott sebek, igaz h nehezen gyógyulnak, de attól még nem kellene ennyi ideig véreznie. Nem akarlak megijeszteni, nem 100%-os amit mondtam, de jólenne meglátogatni mondjuk a háziorvosodat!
2008. nov. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egy kivizsgálást megér a dolog mindenképpen, azzal semmit nem veszíthetsz! Amúgy meg ahogy már előttem írták, ha felemeled, csökken benne a vérnyomás, és eláll. Nyomókötést csak súlyosabb vérzésre kell, de jó lenne elsajátítanod a technikáját, mert ha ez a problémád, fel kell készülnöd minden helyzetre.
2008. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sereg László válasza:
Szia! én javaslok neked egy haemotologus szakember felkeresését, és ő megtudja mondani hogy haemophilia, von willebrand, vagy valami más egyéb véralvadási zavarod van. u.i: a vérkép nem mutatja ki... 20/f Haemophilia - A
2014. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!