Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a gyógyszerekkel?

Mit csináljak a gyógyszerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rég halt meg nagymamám, illetve kB két éve nagypapám. Hosszan betegeskedtek ebből fakadóan sok gyógyszer maradt vissza a kezelésükből. C vitamintól a rivotrilig, nagyon vegyes a paletta, egy fél szemetes zsák már tele van gyógyszerekkel. Azt tudom, hogy ezeket átveszik díj mentesen a gyógyszertárakban. Viszont. Orvostecnikai eszközök is megmaradtak. Inhalátor, asztma pipa, 4-5 inzulin adagoló, rengeteg ködszer, sebtapasz(nem a sima kis sebtapasz, hanem ezek a nagy kórháziak),bontatlan fecskendők, inzulin és injekciós tű, pillangó tű, infúziós csövek. Mivel a fecskendőkön kívül más tárgyak felhasználása nem tűnik reálisnak egy háztartásban azt szeretném kérdezni, hogy ezeket is be kell vinni a gyógyszertárba, vagy van lehetőség a még új, steril orvosi eszközöket eladományoni? Pl az inzulin fecskendőket. Biztos van aki rászoruló és ezzel esetleg megkönnyíthetem a dolgát. Vagy hülyeség ? Csak dobjak mindent a veszélyes hulladék gyűjtőbe?



2020. febr. 5. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Az orvosságokat a patiában kell leadni, az nem kukába való, a segédezközöket majd megmondják.
2020. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt írtam is, hogy a gyógyszereket oda viszem.
2020. febr. 5. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagyiék háziorvosát kérdezd meg telefonon, és ha még nem lejáratosak alighanem örülni fog neki, vagy továbbadja olyannak, akinek szüksége van rá.
2020. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem volt még használatban, bontatlan, azt add le a háziorvosának, Ő MAJD ODAADJA RÁSZORULÓ PÁCIENSNEK, ÉN IS ADTAM MÁR LE BONTATLAN, DRÁGA GYÓGYSZERT.
2020. febr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
bocs a nagy betűkért, nem vettem észre, hogy átváltott
2020. febr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!