Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » PANTOPRAZOL >< ESOMEPRAZOL...

PANTOPRAZOL >< ESOMEPRAZOL hatóanyag között nagy a különbség?

Figyelt kérdés

Most pantoprazol szed az illető refluxra, de az utóbbi időben egyre jobban fáj neki, orvos persze nem tud újabbat.


Viszont ajánlotta gyógyszerész, hogy az ESOMEPRAZOL szerinte erősebb, és jobban hat.


Valakinek van tapasztalata? Szedte esetleg a pantoprazol után az esomeprazolt vagy fordítva? (mindkettőt 40mg-ban)


Érdekelne nagyon, h tényleg annyival hatásosabb lehet-e, amennyivel drágább, mert a pantoprazolnak már van ugye 10 generikuma akár 350-400 Ft-ért is, de az Esomeprazol legolcsóbb is 1850,- Ft a 28 db, és csak 2 gyártó van, gondolom emiatt sincs olyan árverseny. Azaz nem mindegy, viszont ha tényleg hatásos, nyilván áldozna rá az ember.


köszönöm előre is !



2019. okt. 24. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak a gyógyszert adják neki, vagy meg is nézték endoszkóppal mi a helyzet odabent? Én (sajnos) gyakorló refluxosként túl vagyok már pár tortúrán. Időnként, különösen, ha túlzottan fellángolnak a tünetek, ajánlott egy-egy gyomortükrözés is, hogy lássák van-e gyulladás, erózió, stb. A gyógyszertípus és adagolás is ennek függvényében változhat. Nekem a Controloc (pantoprazol) vált be. Most épp 20 mg kell, de már rutinból tudom, ha nem elég..
2019. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

persze, több tükrözés, fekély, nyelőcsőerózió, minden van.

de épp ez a baj h a pantoprazol 40 mg nem elég, amellett is vannak tünetei.


akkor neked ha 20 mg elég naponta, elég jól állsz ... sajnos van egy szint, ami után már kb mindegy, igazából már feleslegesnek is tartja a doki a sokadik tükrözést, hát tudjuk mi van, de attól még a tünetek nem javulnak. ezért kérdeztem az esomeprazolt ... (az orvost hagyjuk, csak széttárt karok, a szokásos "talán jobb lehet" a vélemény)

2019. okt. 25. 13:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mostanság nagyjából elviselhető a helyzet, de sajnos volt olyan időszakom is, amikor 2x40(!) mg pantoprazol kellett (reggel és este). Ha az emelt dózis sem segít, akkor érdemes lehet megpróbálni a másik hatóanyagot is. Addig kell keresni a megfelelő gyógyszert, amíg valamelyik hatni fog. Sajnos tudom mennyire rossz ez a betegség. :/
2019. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!