Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy heroinfüggővel mi történik...

Egy heroinfüggővel mi történik, ha bezárják hetekre egy szobába és csak enni adnak neki?

Figyelt kérdés
Mármint ha az orvosok így próbálnák leszoktatni annak milyen következménye lenne?

2019. júl. 2. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két hétig nagyon rosszul lesz, hányni, izzadni, remegni fog, aztán ez csillapodik, és marad a szerelvonás miatti depresszió.


Igazából az utóbbi az, vagyis a pszichés függőség, amivel nehezen lehet bármit is kezdeni. Hiába zárják be akár hónapokra vagy évekre, amint kiengedik, az első útja a dílere felé fog vezetni.

2019. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

1-es! Ez teljesen emberfüggő. Lehet, hogy amit átél az elvonási tünetek miatt, és mert ugye rászánta magát, akkor nem feltétlenül vezet az első útja a dílerhez. Láttam erről szóló műsort, és láttam meggyógyulni embereket.

A tünetek tényleg azok, amit írtál, de azok nem tartanak hetekig. Állítólag a leírt tünetek mellett iszonyatos végtagfájdalmaik is vannak. Hát jobb nem rászokni, az biztos.

Egyébként kérdező, nemcsak bezárják, és csak enni kap, hanem a fájdalmait és az elvonási tüneteket enyhítik gyógyszerrel. Utána jön a rehab.

2019. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 Márpedig hetekig tart. A korai tünetek pár órával az utolsó adag beadása után jelentkeznek, melyek a hányinger, remegés, izzadás, hőhullámok, étvágytalanság, hányás és izomfájdalom. 24 órával az utolsó adag után tetőzik, majd további 7-10 napig tart. A késői tünetek az alacsony vérnyomás, alacsony szívfreki, hypothermia, rossz közérzet és önbizalomhiány. Ez a fázis akar hetekig is eltarthat, ebben a szakaszban szoktak leggyakrabban visszaesni és droghoz nyúlni, de ugye emberünk be van zárva, nem jut hozzá. Ha akarata ellenére van ott, akkor akár a belepő személyzetre is rátámadhat, csak hogy elmenekülve heroinhoz jusson. Ha ő maga is szeretné a leszokást, akkor nyilván az akaraterején múlik.

Általánosságban elmondható, hogy valaki minél nagyobb heroinfogyasztó és függő, annál súlyosabb tünetei lesznek a leszoktatás során. Ezt a típusú, azonnali drogmegvonás stratégiát úgy alkalmazzák, hogy előbb megvárják míg lecseng az elvonási szindróma, majd naltrexont kezdenek adagolni, ez a heroin antagonista vegyülete, a teljes gyógyulásig kapják. De ezt csak nagyon jól kooperáló beteggel lehet megcsinálni, mert nagyon kemény. Amit gyakrabban csinálnak, az a metadon szubsztitúciós terápia. A metadon olyasmi, mint a heroin csak mérsékeltebb és hosszabb hatással, ezt adják heroin helyett a tünetek mérséklésére és szépen lassan csökkentik az adagot, így mérsékeltebb lesz az elvonási szindróma.

2019. júl. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Jóvanna, elhiszem. Én csak azt írtam le, amit láttam a LifeNetwork-on, ami most már csak simán Life tévé. Elég sokkoló volt az a sorozat. A címe is az: Sokkoló függőségek.
2019. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kioktatás volt, csak szerettem volna eloszlatni a tévhiteket
2019. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!