Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha 16 évesen szeretném kivizsg...

Ha 16 évesen szeretném kivizsgáltatni a tüdőmet (CT) egy magán rendelésen -TB kártyával- az kb mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés
Vagy ha kórházba megyek akkor fizetni kell, ha nincs beutalóm? Légyszives valaki magyarázza el ennek a menetét.
2010. júl. 5. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha magánrendelésre mész, akkor fizetni kell. Ha olyan magánrendelőbe mész, amelyiknek van szerződése a TB-vel erre a vizsgálatra nézve, akkor nem kell fizetned, mert a TB állja a számlát. Ha kórházba mész, ahol beutalóval fogadják a pácienseket és nincs beutalód, akkor nem fognak ellátni.
2010. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én pont most voltam,szval eléggé friss infó. Ahol én csináltattam 3000ft volt!! Ilyenkor nem kell beutaló... Egyik ismim,meg mondta,h neki meg ingyenes volt,mert a lakhelyén xy helyen csináltatta. Megjegyzem én is a lakhelyemen,és ilyen kiba*** drága volt :S

Szval ez helyenként változó.

2010. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amúgy háziorvos meg már nem adhat beutalót,nemtudom mióta,mert fizetniük kell akkor.
2010. júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Magánrendelésen TB kártyával nem tudsz semmit kivizsgáltatni.A tüdőt nem CT-vel vizsgálják hanem röntgennel.És a háziorvostól kell érdeklődni mi a teendő.
2010. júl. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért szeretnék CT-re menni mert az a helyzet hogy tüdőrákra gyanakszom, és úgy hallottam hogy azt azzal nézik, ha már a röntgen is kimutatja, akkor már nagyon nagy a baj.

2010. júl. 5. 21:29
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahol én csináltattam 3000ft volt


De mit csináltak háromezerért?

2010. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ct-re csak nagyon indokolt esetben adnak előjegyzést.Valamint sokat kell rá várni.Szerintem ne izgulj ha csinálsz egy sima röntgen felvételt az is kimutatja,hogy van-e valami bajod!
2010. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért gyanakszol tüdőrákra? A Te korodban ennek extrém alacsony az esélye. A CT-t egyébként is csak indokolt esetben csinálják. Általában első körben röntgen-t csinálnak és ha ott valami nem teljesen egyértelmű/gyanús, tovább küldenek. Ha már tüneteid vannak amik tüdőrákra utalnak, akkor már eleve előrehaladott állapotban van tehát a röntgen is biztosan kóros lesz. Még egy információ: a CT a röntgennél lényegesen magasabb sugárterhelést okoz, fölöslegesen ne tedd ki magadat ennek!
2010. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
16 évesen minimális esélye van , hogy tüdőrákod van. Ha aggódsz menjél el tüdőszűrésre. Ilyen fiatal korban nem is szeretnek az orvosok CT-t csinálni mert nagy a sugárterhelése.
2010. júl. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, akkor sztem röntgere fogok időpontot kérni. Igazából lehet hogy csak bemesélem magamnak, de ahol van az a csont középen a mellkasban, nem tudom mi a neve, fájt pár napig attól jobbra, aztán kicsit elmúlt és most meg baloldalon fáj, ha megnyomom a csontot főleg akkor. Igazából lehet hogy csak a csont fáj, nemtudom. És hátfájásom is van, mondjuk arra aztmondta az orvos hogy a gerincferdülésem miatt. Valamint nagyapámnak is ttüdőrákja volt.

Igazából eléggé hipochonder vagyok, sokmindent bemesélek magamnak, de inkább kvizsgáltatnám magam.

2010. júl. 7. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!