Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beleléptem egy rajzszögbe,...

Beleléptem egy rajzszögbe, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Másfél napja (36 órája) beleléptem egy rajzszögbe, ami nem volt rozsdás, és nagyon kicsi része ment bele a talpamba, és nagyon kicsi ideig volt benne. (Ahogy beleléptem kb 10 mp múlva már szedtem is ki.) A rajzszög kb. a kisujjamtól számítva lefelé, a kisujj alatti izomba ment. Ezek után ahogy kikaptam a rajzszöget lefertőtlenítettük alkoholos vattával és sebtapaszt helyeztünk fel rá. Ez volt tegnap. Ma amikor felkeltem olyan 8 óra körül láttam hogy egy kb olyan vastag piros csík mint ami kis lábujjam volt, indult ki a sebből. Ez nagyon rövid csík, és még most sem nőtt tovább. Reggel amikor felkeltem ugyanott volt mint most, még a bokámat se érte el. Még mindig ott van a talpamon, és nem jön fel (hálistennek). Ez a csík kb úgy néz ki, hogy 5-6 cm hosszú, és nem folytonos vonal. Van ahol meg van "törve", de utána folytatódik, aztán még úgy van hogy valahol keskeny, van ahol meg vastag. De az egész mint ahogy írtam 5-6 cm. Nem tudom, ez tetanusz lehet?
2010. júl. 5. 16:17
 1/6 anonim válasza:
77%
Orvoshoz azonnal!Ilyennel nem szabad játszani
2010. júl. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
ha elér a szívedig meghalsz!!!
2010. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a piros csik tenyleg a vermergezes jele. Szogtol siman osszeszedheted. Menj orvoshoz, ha nem rendel, ugyeletre.
2010. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, elozo vagyok, jele LEHET. De tenyleg nem eri meg kockaztatni.
2010. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja es meg egy kis bovites, nehogy szivrohamot kapj:D

Szoval ne aggodj, mert a "ha eler a szivedig meghalsz" dolog nem igaz, el sem erhet a szivedig, ugyanis a csik maga az a nyiroker fertozeses gyulladasa. A bekerult bakteriumok okozhatnak vermergezest, ezert antibiotikumokat fogsz valoszinuleg kapni. Ezert tenyleg nem eri meg kockaztatni, de el KELL menni vele orvoshoz.

2010. júl. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ma voltam orvosnál, nem igazán mondott sokat, csak annyit hogy langyos ecetes ronggyal tekerjem körbe. Meg amikor kicsi voltam kaptam ilyen "DPT" oltásokat is. (Disztéria, szamárköhögés, tetanusz)
2010. júl. 6. 11:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!