MR vizsgálat során kontrasztanyagra mikor van szükség?
Sziasztok!
Nemsokára megyek koponya MR-re (durva fejfájás miatt) és kicsit utána néztem, hogy hogyan is működik. Az lenne a kérdésem, hogy írták, hogy “vizsgálat közben a szakorvos úgy vélekedhet, hogy kontrasztanyag beadása szükséges”, ez miért kell? Azért mert meglátnak valamit, ami esetleg baj lehet és jobban meg akarják nézni, ezért kell egy kis “festék” vagy csak embertől függ és van akinek szimplán nem látszik elég jól minden az MR-en?
Köszi a válaszokat!
Kontrasztanyaggal jobban látszik minden, én 3x voltam koponya MR-en és mindegyiknél aláírtam a papírt, hogy kérek kontrasztanyagot.
Szóval szerintem érdemes, mert ha kontrasztanyag nélkül nem látszódna aminek kéne, újra kéne csinálni az egészet.
Ez ott derül ki.
Semmi köze a mozdulatlansághoz és nem emberfüggő, ehhez protokollok vannak, mindenkinek ugyanaz. A kérdés az, hogy mit vizsgálnak, mit látnak a natív képeken.
Az ereket és az esetlegesen kórosnak vélt képleteket nem tudják máshogy elkülöníteni, a gép a natív és akontrasztos képeket kivonja egymásból és így nagyon sok minden láthatóvá válik.
Ez amúgy sokszor vizsgálat közben derül ki, hogy kapsz-e, de ha nem egyezel bele, akkor nyílván nem adhatnak, de így viszont azt is vállalod, hogy a vizsgálat nem lesz teljes értékű.
Egyébként nem okoz allergiát, szóval megéri ebbe beleegyezni. Az egy dolog ami számít, hogy vesefunkciós laborvizsgálatot kell vinni, mert ha nem viszel vagy nem jó az érték, akkor nem kaphatsz eleve, ugyanis a vese választja ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!