Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van kevés műhibaper...

Miért van kevés műhibaper Magyarországon? Ennyire tiszteljük az orvosokat?

Figyelt kérdés

Statisztikát olvastam arról, hogy az USA-val ellentétben nálunk alig akadnak olyan betegek, akik beperelnék az orvosokat vagy a nővéreket.

Vajon miért?

Egy budapesti kórházban történt, hogy a nővérke kiállt a folyosóra ordítani, hogy utálja a betegeket. Szerintem ez is csak Magyarországon történhet meg, és a hölgyemény még most is ott rontja a levegőt, és siránkozik, hogy nem fizetik meg eléggé.


2010. júl. 3. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

nem,hanem mert a beteg embernek épp elég megélnie,és nem még ügyvédet fogadni.

Meg ha utána bekrül ugyanabba a kórházba, a legutolsó kutyának fogják tekinteni.

nem tiszteljük őket,hanem rettegünk...

2010. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
Az elsőnek igaza van. Az USA-ba van pénz perekre, sajnos a magyaroknak nincs. Ráadásul ha vki beperlünk és legközelebb is hozzákerülünk akkor semmi jóra nem számíthatunk. =(
2010. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy Amerikában (saját ismerős) úgy mennek orvoshoz (ismerős esetében fogászhoz), hogy "Bármit is csinál beperelem, akkor hátha kapok vissza valamennyi pénzt".

Ehhez nagyban hozzájárul, hogy az USÁ-ban gyakran több millió dolláros(!) kártérítéseket ítélnek meg, így sokan úgy próbálkoznak a kórházak beperelésével (a leghülyébb kifogásokkal, főleg "érzelmi megterhelés" és "nem megfelelő bánásmód miatt", mert ezeket nehezebb bizonyítani, mint egy konkrét műhibát, mellesleg, "valódi" műhibából elég kevés történik), mint ahogy itt egyes emberek lottózni járnak (az "nyeremények" hasonlóak, de könnyebb összehozni egy műhibapert, mint a lottót megnyerni, vagy ne adj' Isten megdolgozni a pénzért).


Amúgy Amerikában nemcsak a kórházakat perelik, ott a becsületsértési perek is jóval gyakoribbak, az olyan perekről nem is szólva, hogy pl. valaki elesek a járdán, akkor bepereli azt, akinek a háza előtt történt az eset. De ugyanígy perelik arrafelé a nagyáruházakat, éttermeket és mindent, szóval felesleges pont az egészségügyi pereket kiemelni.

2010. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem, hogy a betegek nem tisztelik az orvosokat, hanem rettegnek tőlük és azoktól a következményektől, ha bármi miatt szólnak.


Ez így egy kényelmes pozíció az orvosok számára.


Vajon tudják, hogy a tisztelet irántuk már rég elveszett, és csak félnek tőlük?


Ez így vajon jó nekik? Én utálnám, ha rettegnének tőlem.

Hová lett a betegek szenvedésének enyhítése? Ma inkább a szenvedés felett minden orvos elsiklik.

2010. júl. 3. 19:56
 5/12 A kérdező kommentje:

A perekkel kapcsolatban az a meglátásom, hogy a pernyertesnek nem is kell fizetni.

Innentől nem értem, hogy műhiba gyanúja esetén miért nem állnak ki a betegek önmagukért?

Az ügyvédek is sokszor csak utólag kérnek pénzt, ha perre kerül a sor.


És még hozzáteszem, az országban rengeteg feljelentgetés és per van, csak az orvosokhoz nem mernek hozzányúlni.

Vajon ez változhat?

2010. júl. 3. 19:59
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, hogy valami személyes sérelem ért, ezért próbálod a "közhangulatot" felkorbácsolni...


De azért, hidd el, hogy az orvosoknak nem olyan kényelmes, mint gondolod. Például ha egy végigügyelt éjszaka után még másnap is le kell húzni egy műszakot (azaz sokszor van olyan, hogy valaki "zsinórban", alvás nélkül 36 órát dolgozik), akkor érthető, hogy nem fogja a kétszázadik "még az orvosnál is jobban tudja, mert a gugliban rákeresett" típusú betegnek is mosolyogva elmagyarázni, hogy miért is nem az a baja, amit a neten olvasott.


Velem is megesett, hogy orvostanhallgató létemre szó szerint(!) elküldött a qurva anyámba az orvos, pedig csak egy papírt akartam aláíratni. Akkor mondta egy nővér, hogy XY doktor két napot ügyelt egymás után, ezért kicsit "feszültebb". Én sem örültem neki, de megértem a helyzetét.


Többek között ezért nem áll szándékomban 1 percet sem Mo.-n dolgozni a betegellátásban, mert a munkahely felől még az utolsó bőrt is lenyúzzák az emberről, azért a havi nettó 90-120ezret forintért, míg a másik oldalról ott vannak a betegek, akik között előfordulnak (szerencsére, többségük azért normális) a "nem nyalta fényesre a s.ggem, ezért beperelem, de a terápiában minimális együttműködési hajlamot sem mutatok" típusú emberkék, mint te kérdező.


Amúgy műhibapert csak műhiba megtörténte esetén lehet megnyerni (pl. valakiben benne marad valami, összecseréli a betegeket, a bal helyett a jobb lábát vágja le stb.; és ezek általában valamilyen előírás megszegésének a következményei; azaz, ha az orvos betartotta a protokollt és mindezt le is dokumentálta, akkor nem történt műhiba, mert előírásszerűen járt el), csak sokan keverik a műhibát a szövődményekkel és komplikációkkal ill. azzal, hogy a beteg nem mindig lesz a kezelés után olyan, mint fiatal korában. A bunkó stílus pedig valóban irritáló, de nem alkot jogi kategóriát.


És hiába nem kér az ügyvéd pénzt, egy-egy műhibaper sokszor évekig húzódik (közben jó sok szakértőt kell alkalmazni RENGETEG pénzért), és ha ezek után kiderül, hogy az orvos/kórház mégsem hibázott (pedig lehet, hogy szuper tapló volt az orvos, és a beteg is meghalt), akkor az igen tetemes perköltséget bizony a felperesnek kell befizetnie...


Amúgy ennyi erővel én is kérdezhetném, hogy miért nem mernek ebben az országban az olyan emberekhez "nyúlni", akik (tipikusan kigyúrtak és/vagy kopaszok) már huszonéves korukban 30 milliós kocsikkal járkálnak, és egy perc munkaviszonyuk sincs, és a fél város tudja, hogy uzsoráznak/fiktív számláznak/vám nélkül hoznak be bizonyos cikkeket stb.?

2010. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ban kicsit más az orvosi ellátás is.

Meg ott lehet nem kell az orvosoknak egyhuzamban 48 órát dolgozniuk, nem?

És lehet nem is 90 ezret (ill. annak megfelelő dollárt) kapnak a munkájukért.


Tény, hogy nagyon sok orvos megérdemelné, hogy bepereljék őket. És sok esetben a felperes meg is érdemelné, hogy megnyerje a pert.


De azért állandóan az orvosokat szidni....

Kicsit szar érzés, hogy még csak egyetemista vagyok, de már félek attól, mi lesz ha elvégzem az egyetemet. Még nem csináltam semmit, de az ország fele már utál.


Ha a fiatal orvosok is állandóan ezt hallják, akkor miért legyen kedvük itt gyógyítani az embereket?

Próbálj meg te is normálisan állni az orvoshoz, és akkor lehet ő is máshogy szól hozzád.

2010. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

Ha az orvos legalább annyi szíveséget tenne,h nem a többi várakozó előtt közölné a diagnozist(tapasztalat)ha nem az ajtót a beteg hozzátartozója előtt becsapva,mondaná,h a hozzátartozója halálos beteg(tapasztalat)....ha nem úgy beszélne a beteggel,mint egy kutyával,akkor..

Mikor szültem az orvos ugy bánt velem,mint egy senkivel..csak azért mert ügyeletes volt,és nem előre adtam a boritékot,utána se kapott ezek után...(kórházban csak ügyeletesnél lehet szülni)

Nővérek külön kategória,ha nem éppen a doki fenekéek kinyalásával foglalkoznak,akkor jó izúen trécselnek,és ha szólni mer az ember,h jöjjön baj van,akkor felháborodnak...

Elismerem kevés fizu,sok a munka,de erről nem a beteg tehet,hanem az állambácsi.

2010. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És arra még nem gondoltál, hogy ez kétoldalú dolog? Tudom, van sok bunkó paraszt orvos, és én megpróbálok nem ilyen lenni majd.

De azért a betegek sem semmik ám, nehogy azt hidd:)

Meg azért 48 óra munka után lehet kicsit ingerlékenyebb az ember.

Ha mondjuk minden orvosnak csak napi 8 órában kellene dolgoznia, normális fizetését (nem 500 ezerről beszélek itt, meg milliókról, csak olyan fizetésre, amiből meg lehet normális körülmények között élni!), akkor lehet kedvesebben szólnának a beteghez.


A normális fizetéssel persze a hálapénz is be kellene szüntetni. De ez is kétélű dolog. Az orvosok azért szoktak rá ennyire, mert mindig van olyan, aki adja.

2010. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

de a terápiában minimális együttműködési hajlamot sem mutatok" típusú emberkék, mint te kérdező.



Honnan tudod, hogy nem működök együtt az orvossal?????

Ott voltál?


Én csak annyit mondtam, hogy ne ordítsa a nővér a folyosón, hogy utálja a beteget és az orvos ne gratuláljon hozzá neki.


Én sem ordíthatok az ügyfelekkel!!!!!!!!!!!!!!!


És tudom jól, hogy mennyit keres a kezdő orvos és azt is, hogy mennyit tanul.


És külföldön is voltam már kórházban, de ezt a viselkedést nem engedte meg magának senki.

2010. júl. 5. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!