Mennyit fizessek urulógusnak műtét után?
Nem magánrendelés, rendes kórházi ellátás után mennyit szokás adni? Műtétem lesz, altatásban végzik.
Illetve anesztesnek?
Utána? Minek?
Ha fizetni akarsz mindenképp, és ezzel rohasztani az egész rendszert mega társadalmat, akkor fizess előre. Utólag nulla értelme van.
Ha csak a pszichológiát veszem alapul, akkor egyértelműen előre fizetünk, mivel így az orvosban kialakul egy olyan érzet, ami arra sarkalja őt, hogy a legjobbat nyújtsa.
Hiszen ott van hátul a fejében a gondolat, hogy előre pénzt adott neki valaki, ezzel megelőlegezve a bizalmat.
Emellett orvostól függ, de sokan ilyenkor arra is gondolnak, hogy ha sikerül minden komplikáció nélkül, akkor utólag is kaphatnak pénzt. Ezért mégjobban belead mindent.
Szóval ha már erre gondolsz, akkor mindenképpen előre.
Semennyit. Ez a dolga.
Én is eü-ben dolgozom, de milyen jó lenne, ha egyszer valaki azt kérdezné meg, hogy nekünk mennyit illik vagy kellene adni......
Igen, ez pont a hátulütője a hálapénznek. Az emberek félnek, hogy ha nem adnak, akkor nem kapnak megfelelő ellátást.
Egyébként meg miért csak az orvosnak és anesztesnek kell adni?
A paraszolvenciának a legnagyobb átka, hogy beteg szoktatja rá az orvost. Annyira, hogy a végén már elvárás, hiszen MINDENKITŐL kap. Így tehát senki sem lesz kedvezményezett beteg, ezért kialakul egyfajta verseny, hogy ki ad többet.
Ne értse félre senki. Nem a dokitól sajnálom, aki ugye nincs valami híresen megfizetve, ugyanakkor viszont elég nagy elvárások vannak vele szemben támasztva. Öltözzön a szakmájához méltón, járjon minél több előadásra, legyen folyamatosan továbbképezve, stb, stb. De valahol határt kellene szabni a hálapénznek.
Igen, de ez nem a hálapénz függvénye, nekünk is kell oktatásokra, képzésekre járni, mégsem kapunk semmit. Mondjuk én nem is várom el, nálam mindenki egyenlő bánásmódban részesül.
Engem egy dolog zavar és az az, hogy mikor valaki elkezd azon gondolkodni, hgoy mennyit adjon, akkor csupán csak az orvosra koncentrálódik, a nővér, a szakdolgozó, aki a legtöbbet adja a gyógyuláshoz, aki hozzájárul ahhoz, hogy meg lehessen tervezni egy műtétet pl., kimarad. Miért?
Kedves utolsó megnyugtatlak, ez nem orvos nővér, hanem sebész bárki más kérdés. Két évig dolgoztam anesztesként, napi minimum három-négy beteget altatva vagy érzéstelenítve. Ennyi idő alatt kb. tíz alkalommal akartak hálapénzt adni. Egyébként soha nem fogadtam el.
Ami számomra dühítő ebben az egész történetben, hogy az átlag sebész hiába végzett orvosit a kaszaboláson kívül semmihez sem ért, és anesztes nélkül a seggét sem tudja kitörölni. Nem tudnak reanimálni, nem tudnak vénázni, nem tudnak EKG-t elemezni... a halálom volt amikor felhívtak a sebészet osztályról amikor a műtóben voltam, hogy XY betegnek 160 a vérnyomása és mit csináljanak vele... Az rendben van, hogy csak ők tudnak operálni, de ettől még nem kellene ultra igénytelennek lenniük az orvoslás többi területén és nem kellene mindenki mást kiszolgálószemélyzetnek nézni.
A kérdésre a válasz, semmit nem kell nekik adni, ha viszont adsz akkor adj az aneszteziológusnak, az ő asszisztensének, a műtősnőnek, a műtős fiúnak, meg a nővérkéknek is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!