Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Agyhalottat meddig tartanak...

Agyhalottat meddig tartanak életben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A Barátom mamája tegnap este rosszul lett és a szomszédja talált rá. A rátalálás előtt 20 perccel még telefonon beszéltek, de mire a szomszéd átért addigra a mama a földön feküdt. Hívták a mentőket, akik valahogyan még újra bírták éleszteni és bevitték a kórházba, de valami olyat mondtak bent, hogy már csak ilyen "agykérgi mozgásai" vannak. Néha magától rángatózik kicsit. Picit erősebb fájdalomra reagál, pl. megrántja a fejét, vagy éppen kinyitja a szemét egy pillanatra ha nagyon erősen megcsípik a bőrét. Az orvos azt mondta, hogy nem nagyon tehetnek semmit és hogy semmi jóra ne számítson a család.

Gépeken van jelenleg. Az igazi kérdés az, hogy ilyen esetekben meddig tartják életben szegényt? (én nem voltam bent, csak mesélték nekem elég felzaklatottan) Fel akarok készülni kicsit.

Az is érdekelne, hogy vajon a lelke itt van-e még, de sajnos ezt ti sem tudhatjátok.

Köszönöm a válaszokat.



2018. okt. 21. 18:02
 1/4 anonim válasza:
100%

Sajnos volt hasonló a családban :(


Több különböző orvoscsapat megvizsgálja több alkalommal és megállapítják, hogy gépek nélkül nem marad életben.

Mérlegelik, hogy a szervei átültetéssel segíthetnek-e más emberén. Az idő ettől függ leginkább.

Majd lekapcsolják a gépekről.


Nálunk egy hét volt.


Embertelen időszak. Ha valaki meghall elindul a gyász különböző fázisai. Így amíg életben tartják folyamatosa a remény a családban és nem tud elkezdődni a lezárás folyamata.

Nagyon nagyon megterhelő időszak.

Támogasd a barátodat, ha tudod!

2018. okt. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A barátom jelenleg nagyon furán kezeli. Ilyeneket mondd, hogy szerette, de nem álltak közel egymáshoz és nem is látom rajta hogy megviselné. Persze sírt már egy kicsit csendben, de jelenleg úgy érzem, hogy engem jobban megvisel. Lehet hogy csak azért mert neki már 2 nagyszülője elment, nekem pedig az összes nagyszülőm megvan.

Furcsa ez az élet :(

2018. okt. 21. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Változó. Hivatalosan egy 3 fős bizottság állapítja meg az agyhalál beálltát több teszt elvégzésével, és utána közlik a családdal, hogy mikor kapcsolják le a lélegeztető gépet. Gyakorlatban a tesztektől függetlenül is lekapcsolják, ha már biztosak benne. Sokáig nem fogkják a drága korházi ágyakat és gépeket egy halottra pazarolni. Idősekre meg egyébként se pazarolják az idejüket. 2-3 napig tartják életbe max.

Sajnos két családtagomat is elveszítettem így, tudnék mesélni a módszerekről.

2018. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Az is érdekelne, hogy vajon a lelke itt van-e még, de sajnos ezt ti sem tudhatjátok."

Ezt most úgy érted, képes e érezni és érzéseket felfogni? Nem,nem tud.

2018. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!