A mentőtiszt dolgozhat mentőhelikopteren?
Gyakorlatilag annyit jelent, hogy helikopteren az orvos az egységvezető, és a paramedikus (mentőtiszt v. mentőszakápoló) segíti őt az ellátásban, de dönteni az orvos dönt.
A kopteren kívül viszont a mentőtiszt szinte egyenrangú egy orvossal, a mentőtiszt lehet egységvezető esetkocsin, mentőmotoron, mentőhajón, mentőorvosi/mentőtiszti kocsin... egyszerűen szinte semmi különbség sincs a mentésben egy tiszt és egy orvos közt.
Érdekes hogy milyen sok helyre lehet jelentkezni a mentőtisztel. Igazából nem sok közöm van az EÜ-höz, viszont most szeretnék egyetemre jelentkezni, és ezt a szakot néztem ki. A honvédség vonz a legjobban, mert az értesülésem szerint hozzájuk is lehet jelentkezni.
Alapvetően nem feltétlen szeretnék minden éjjel részegekkel viaskodni hogy összerakjam a fejét.
Ha már ilyen aktív az a fórum, akkor annyit szeretnék csak kérdezni ha lehet, hogy szerintetek annak érdemes csak elvégezni, aki "erről álmodik"?
Tekintettel a számokra, hogy a mentőtiszti évfolyamokról a hallgatók többsége már az első pár évben kihullik, és sikerrel mondjuk 5 fő végzi csak... igen, szerintem csak a legnagyobb elhivatottsággal lehet elvégezni, mert az tud eléggé inspirálni közben.
"Alapvetően nem feltétlen szeretnék minden éjjel részegekkel viaskodni hogy összerakjam a fejét." - azért egy mentőtisztnek ritkábban jut ilyen feladat, az esetkocsik el vannak foglalva a komolyabb dolgokkal, a "részegösszeszedésre" elég a mentőgépkocsi.
Mentőgépkocsin nincs mentőtiszt, a mentőápoló az egységvezető.
Az “ilyen” esetekben többnyire mentőgépkocsi vonul.
Tudom, mert mindkét egységen dolgozom ápolóként. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!