Igen, de én mindig nődokihoz megyek, és ő még sosem ajánlotta a Canestent, mint gyógymódot. Mindig sokkal hatásosabb gyógyszert ír fel.
Úgyhogy bármennyire nem akarsz, jobban jársz, ha dokihoz mész. És hamarabb meggyógyulsz.
Kapható vény nélkül, két fajtája is van, klotrimazol és bifonazol hatóanyagú. A klotrimazolos nem csak gombára jó, hanem általános gyulladásnál is gyulladáscsökkentő. Akkor csíphet, ha tényleg jó alaposan gyulladt a hüvelyszáj, hüvely. Ahogy gyógyulni kezd a hámréteg, úgy csökken a csípés és az egészséges felületet már nem csípi.
Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy minden nőgyógyász csípőből a klotrimazolost adja bármilyen irritációra, gyulladásra, sőt férfiaknak is szokták javasolni a hímvessző bármilyen irritációjára.
A Canesten helyett én a Candibene-t javasolnám amúgy, mert
ugyanolyan összetételű, kiszerelésű csak párszázzal olcsóbb, mert nem kell költeni reklámra.
Természetesen ha nem csak egy átmeneti hüvelyi irritációt vagy vagy kezdődő gyulladást kell kezelni, egy kenőcs nem elég, de nem is ez volt a kérdés, hanem hogy a Canesten krém kapható-e recept nélkül is.
Igaz, az lábgomba, de férjemnek semmit nem ér a Candibene. A Canesten viszont hatásos.
Ennyit arról, hogy ugyanaz a kettő. Ja es a Candibene is ugyanúgy reklámozva van. Ennyit meg arról, hogy arra nem költenek...
Nézd, ha a férjednek az egyik hat, a másik meg nem, bizonyítottan placebo hatásról beszélhetünk, miután gyógyszerkönyvileg ugyanaz a hatóanyag ugyanolyan koncentrációban van jelen. Bármennyire is kellemetlen (jobbra lent találod mérged kifejezésére a piros ujjacskát) egyértelmű, hogy az illetőn nem a klotrimazol segített, hiszen ez a hatóanyag ugyanolyan mennyiségben van jelen a két készítményben. Valószínűleg az se segítene, ha vegytiszta klotrimazollal kezelné, a márkanév segít csak.
Lehetséges lenne persze az is, hogy a Canesten hordozóanyagainak egyike valójában egy eddig ismeretlen csodaszer, ami a Candibene-ben nincs jelen. De sajnos a két krém esetében még a hordozóanyagok is hajszálra ugyanazok, a Házipatikán fent van mindkettő betegtájékoztatója, összevetheted. A kémia meg kémia, ugyanaz az anyag = ugyanaz a molekula, nem lehet eltérés. Ez már csak összeesküvés-elmélettel támadható, esetleg hogy a Canestenben található oktildodekanol sokkal minőségibb, mert megáldotta a Nagy Csíkos Kókuszisten meg ilyenek.
Egész biztos, hogy a Canesten többet és régebb óta költ reklámra, lám ezen az oldalon is minden kérdés erről és nem az ugyanilyen Candibene-ről vagy általánosságban a "klotrimazol tartalmú készítményekről" szól, ahogy például gyógyszerészeti berkekben szokás és a Canesten esetében célszerű is lenne, hiszen nem csak klotrimazolos krémje van. Azért is célszerű inkább a hatóanyagot megjegyezni, mert ha külföldön akarjuk beszerezni ugyanazt, sokszor teljesen más néven jegyzik, de ha a hatóanyagot említjük, rögtön tudják, mit akarunk. Egyébként valószínűleg nekünk tökmindegy, hogy a Candibene miért olcsóbb. Nyilván ha a férjed ennyire erősen hisz a Canestenben, akkor megéri megvenni a drágábbat. Ami továbbra is vény nélkül kapható, a Candibene-vel egyetemben. :D
Nem hinném, hogy placebo, ő kérte, hogy a Candibene-t vegyem, mert az olcsóbb. Tehát szerette volna, ha ugyanolyan (hisz úgy hirdetik). De nem lett. Úgyhogy ezért kérte, hogy vegyek inkább megint Canestent, mert az jó volt.
Elhiszem, hogy ugyanaz a hatóanyag, de valamiért mégis olcsóbb az egyik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!