Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van országon belül olyan...

Van országon belül olyan műtőorvos aki vállalna egy műtétet amitől elvesztem a hangom?

Figyelt kérdés
Mentális okokból szeretném elveszteni a hangom, viszont nem tudom, hogy van-e Magyarországon, vagy úgy egyáltalán bárhol olyab orvos aki egy ilyet elvállalna. Esetleg valaki tud valamit magáról az eljárásról is? Nagyon fontos lenne.

2017. júl. 25. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Pszichiáterhez lehet fordulni ezzel a problémával.

Meg azzal is, hogy hülyeségeket muszáj kérdeznek a Gyaxin.

2017. júl. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
A büdös életben nem találsz olyan orvost, aki ezt megcsinálná. Senki nem fogja miattad a karrierjét, meg a szabadságát kockáztatni
2017. júl. 25. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem,hogy elvállalnák bár lehet hogy vannak olyan magán orvosok akik igen de nem valószínű...
2017. júl. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Megkerdezhetem, mi az indokod, miert szeretned ezt a mutetet?
2017. júl. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne mondja senki, hogy soha.

Amíg embereket szervekért elrabolnak, és orvosok kiszedik, majd másba átteszik, a műtéthez asszisztálnak, - mert ezt se egy ember végzi - addig mindig akad orvos, addig bizony mindig akad, aki megcsinálja.

Hivatalosan azonban nehezen tudom elképzelni, hogy valaki elvégzi, mivel ez csonkításnak minősül és az orvosi eskü úgy szól, hogy szándékosan soha nem ártok a betegnek.

Azután a valóság egész más lapra tartozik nyilván, de aki komolyan veszi ezt és legálisan praktizálni szeretne sokáig, az biztos nem fog ilyen kétes dologba belemenni.

Annál inkább, mert aki ilyet kér, jó eséllyel hamar megbánja és mikor felfogja, hogy nem lehet visszacsinálni, simán beperelheti az orvosát. Mert a beteg lehet hülye, de a doki nem.

Egyébként technikailag csak a hangszalagot kellene elvágni, ami tulajdonképpen ambuláns műtét, s mivel zöngehang nem keletkezik, olyan Mikrobis fahangon leszel csak utána képes beszélni gégerezonátorral. Természetesen susogó beszédre vagy rezonátoros rásegítéssel továbbra is képes leszel kommunikálni.

Ahhoz hogy még erre se legyél képes, talán a nyelvedet kellene tőből kivágatnod. Ez viszont altatásos műtét, baromi fájdalmas utána legalább fél évig. Továbbá az étkezés is gondot, kínokat okozhat - mondjuk rágáskor nem tudod a falatokat a fogadhoz navigálni, így a fejed elforgatásával a gravitációt leszel kénytelen segítségül hívni, hogy többé kevésbé nagy nehézségek árán valamennyire azért tudj rágni. Egy biztos: tökéletes értelmi fogyatékosnak fogsz kinézni ezzel. Mondjuk az is elég elmebeteg ötlet, hogy valaki a hangját elveszítse, így feltehetően ez annyira nem fog majd zavarni.


Ám a mai világban még ez a nyelvhiány se akadály, elvégre Hawkings is elboldogul a beszélő masinájával. Pedig szegénynek már nem sok mindene mozog... :(

Azonkívül gépelni, írni, bólogatni, fejet csóválni, néma nyelven mutogatni akkor is képes leszel. Az okot nem értem, miért lenne ez jó neked és kitart -e ez az ok mondjuk életed végéig?


Ezek a műtétek ugyanis sajnos nem visszafordíthatók. Vagyis ha találsz valakit aki megcsinálja, utána örökre néma maradsz. És mivel illegális a dolog, ezért gond lehet a társadalombiztosítással, illetve öncsonkítás címén (mert a műtét nyoma ugye látszani fog odabent, és bármikor a szádba néz egy doki, csak látja, mi a szitu) perbe foghatnak. Ha lecsuknak, akkor a dutyiban ezzel mondjuk annyi előnyöd lesz, hogy nem tudsz óbégatni, ha hátba illetnek homoszexuális indíttatású emberek, hanem némán kell tűrnöd a megpróbáltatásokat... Szóval nem igazán értem én sem, miért lenne ez jó bárkinek is.

:O

2017. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az első emberkének köszönöma kedvességét, valamint javasolnám, hogy ha valami nem érdekli/hülyeségnek tűnik azt hagyja a fenébe. Válaszolva pedig, voltam már sok helyen a problémámmal és eddig sehol nem tudtak segíteni.
2017. júl. 26. 01:09
 7/9 A kérdező kommentje:

A negyedik válaszolónak:

Az okom elég koplex és nem szeretném kifejteni. Remélem nem probléma.

Az ötödik emberkének pedig köszönöm az értelmes választ.

2017. júl. 26. 01:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok.

Gondolkodtam azóta a dolgon. Hogyha egyértelműen és megcáfolhatatlanul be tudod bizonyítani egy orvosnak, hogy a Te egészségügyi állapotod, életminőséged a csonkítás ellenére is összességében javulni fog, akkor az nem minősül ártásnak, így a műtét elvileg elvégezhető. De itt a hangsúly az egyértelmű bizonyításon van. Érdemes lenne tehát egy fineszesebb betegjogászt felkeresned első körben, hogy legyen a kezedben hivatalos állásfoglalás az igazadról. Ezután jogi akadály nem lesz a műtét elvégzését illetően, vagyis annak elvégzése kizárólag az orvos magánvéleményén, lelkiismeretén múlik, hogy egyetért -e az állásfoglalással. Perbe fogni nem tudják emiatt. Ez előrelépés volna szerintem az ügyedben - azzal együtt, hogy így ismeretlenül én is nehezen tudom elképzelni azt az okot, ami indokolttá tenné ezt a beavatkozást. Hiszen "nem beszélni" bárki tud. Tudatos kontrollal -még váratlan helyzetekre reagálva is- leszoktathatod magad teljesen a beszédről és ezt senki se akadályozhatja meg. Szóval legális úton ez egy nagy harc lesz a hivatalokkal.


Azt is érdemes tisztázni, hogy valóban a teljes beszédképesség elvesztése a lényeg? Nincs más megoldás? Mert vannak pl. esetek, amikor a hangszín "kappanos" jellege miatt inkább lemondana a beszédről az elkeseredett páciens, akit rosszindulatú, vagy egyszerűen csak ostoba emberek e miatt zaklatnak. Ha így van, akkor ne keseredj el, mert jobb klinikákon erre létezik hatékony kezelés, ami elfogadhatóvá teszi a hangodat. Súlyos dadogás és sok egyéb beszédhiba (pl. orrhang) esetén szintén előfordulhat hasonló kívánság, de erre is létezik hatásos helyreállító megoldás. Biztos átgondoltad a dolgot alaposan, de ez a véglegesség azért elég ijesztően hangzik ám - még orvosi szempontból is.

2017. júl. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dadogásnál és egyebeknél kicsit komplikáltabb a helyzetem, és már évek óta gondolkozom ezen a dolgon. Hálás vagyok a segítségedért és remélhetőleg használni is fogom az információt.
2017. júl. 28. 01:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!