Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik a rendelőben,...

Mi történik a rendelőben, miután az emberrel közlik, hogy rosszindulatú lett a szövettana?

Figyelt kérdés

Egyfolytában ezen agyalok.

Hogy közli az orvos? Ott van nézőközönségnek az asszisztencia is? Vagy előfordul, hogy nem is a rendelőben, hanem orvosiban, irodában mondja el?

Utána van dő beszélni, kérdezni róla? vagy kirakják az embert, mert jön a következő időpontos beteg?

Az orvos/asszisztens felveszi a kapcsolatot az onkológiával, vagy rábízzák a betegre, hogy tegye, ahogy jó neki?


Nagyon érdekel a dolog. Ezerszer lejátszottam már magamban, hogy mi lesz, ha...? hogyan lesz, ha...?



2017. júl. 24. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem de apukámnak volt ilyen. Közli h rosszindulatú és beutal további vizsgálatra (típustól függően) vagy egyéb helyre. Az az igazság hogy innentől kezdve mint a mókuskerék, össze-vissza küldözgették, tüdőröntgen, MRI, vérvétel, urulógia, mire észbe kapott megműtötték, aztán folyamatosan mondták merre menjen mikor jöjjön, hogy sugarazzák, stb. (egyébként, rendben van) Aki a szövettant veteti, általában nem onkológus úgyhogy a részletes kezelésről keveset fog mondani.
2017. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Annyit tudok, hogy anyukámmal négyszemközt beszélt a doki, és azért beszélgettek is, nem csak közölte, hogy ez van, de lehet nem volt benne sok vigasz. :(

Konkrétan azt mondta az orvos, hogy látja, legalább maga már tudja miben fog meghalni, mert ez olyan dolog, hogy az egészséges embert is elütik holnap és meghal, pedig nem is tudott róla. :S

2017. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2

azért ez az orvos elég tapló lehetett :o

2017. júl. 24. 08:07
 4/11 A kérdező kommentje:

#1

köszi. Igazából arra vagyok kíváncsi, ami a legelső orvosnál történik, konkrétan a rossz hír közlésekor.


lehet, hogy morbid, de tényleg annyiszor "lejátszottam" már magamban ezerféle variációban a dolgot. és persze lehet, hogy nem lesz semmi gond, és minden happy lesz, de egyenlőre pl elképzelni sem tudom, hogy reagálnám majd le. jeléen pillanatban úgy érzem, kb lefagynék, és sem kérdezni, sem mozdulni nem tudnék.

2017. júl. 24. 08:11
 5/11 szenes43 ***** válasza:

Nem kell ezen agyalni. Amennyiben nincs fájdalmad vagy hasonló kibírhatatlan testi tüneted akkor ne agyalj rajta. Előbbre semmivel nem leszel vele ha téped,nyüvöd magad.

Felkészülni senki sem tudsz egy lesújtó közlés fogadására viszont azért előre aggódni hogy esetleg bekövetkezhet felesleges és értelmetlen. Bizonyára nem fogja a nővér hangosan lobogtatva a szövettan eredményét a folyosón kihirdetni neked sem és senkinek mert az orvosi titoktartás őrá is kötelező.

2017. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nem tudok nem ezen gondolkodni :/
2017. júl. 24. 08:41
 7/11 anonim válasza:
93%

Ha érdekel, én elmesélhetem részletesen. Sok idő elpazarlása után kerestem egy másik orvost, aki megvizsgálta a daganatomat. Azt mondta, mindenképp műteni kell a pajzsmirigyemet, ki kell vágni a daganatot, pontosabban a jobb lebenyt, de előtte elküldött egy citológiai vizsgálatra, melynek során mintát vettek a daganatomból. Sosem voltam annyira izgatott, mint amikor annak vártam az eredményét, viszont iszonyatosan boldog lettem, mikor megtudtam, hogy rosszindulatú sejteket nem tartalmaz a minta. (Ez február 27-én történt, egy nappal a születésnapom előtt). Ezután történt a műtét. Szörnyű hely a kórház, örültem, mikor szabadultam, a doktornő azt mondta a szabadulásomkor, hogy telefonáljak be egy hét múlva, addigra lesz eredmény. Becsörögtem, megbeszéltünk egy időpontot, bementem a kórházba. Azt mondta, foglaljak helyet, hamarosan kinyomtatja az eredményt. Teljes nyugodtsággal ültem ott, azt gondoltam, nem lehetek rákos, hiszen már kimutatták, hogy jóindulatú az elváltozás. Leült velem szemben a dokinő, és azzal indított: "Hát, sajnos nincs jó hírem" - ekkor már kirázott a hideg, iszonyatos hányingerem lett, fal fehér lettem, azt hittem, telibe hányom az asztalt. Elmondta, hogy mi a helyzet, és hogy kiírt újabb műtétre pár hét múlva, ugyanis el kell távolítani a pajzsmirigyem másik felét is, máskülönben nagy eséllyel kiújul és áttéteket okoz. A beszélgetés végén megpuszilt, majd azt mondta "A fiam is hasonló korú, úgy nézek magára, mintha a sajátom lenne". Átölelt, megpuszilt, elköszöntünk...


Egyébként úgy vettem észre, könnyebb volt feldolgozni nekem, mint a szüleimnek.

2017. júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Béla211 ***** válasza:
100%
Nekem más a volt a szitu .Nekem az urológusok,már az elején meg mondták ,hogy tapintás és ultrahang alapján ez valószínűleg here rák és meg kell műteni és szövettanra kell küldeni ,de ne igazán számítsak negatív eredményre.(nálam a vizsgálóban közölte és kérdezte ,hogy van e kérdésem) De azért azt is hozzá tették , hogy úgy látják ,hogy időben fordultam vele orvoshoz és ezt jól tettem. Rá két napra műtét a műtét után a dokim még biztosaban állította ,hogy ez rák .De azt is mondta ,hogy úgy látja időben sikerült elcsípni és lehet ,hogy kemo sem kell de ez majd csak a szövettan meg a Ct után tudjuk meg és ,hogy az onkológus fogja ezt meg mondani ,hogy kell -e kezelés vagy sem.Végül nem kellett kezelés ,de hererákom volt. Most 3 havonta kell kontrollra járnom ,hogy időben észre vegyék ,ha esetleg áttét alakulna ki.
2017. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtátok.
2017. júl. 25. 07:51
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem csak a papám révén van tapasztalatom. Ő bent feküdt a korházban, és nem is neki mondta el a doki, mamámat kérte meg hogy menjenek ki a szobából hogy tudjanak 4szem közt beszélni, és neki mondta el hogy rosszindulatú a daganat.

Álltalában az orvos csak beutal az onkológiára ahogy hallottam többektöl.

De mindíg próbálj pozitív lenni. Ilyen helyzetben nehéz, de a mi kedves doktorunk szavait tudom csak idézni; a dolgok nagyrésze fejben dől el! Ha nem adod fel, nagyobb remény/esély van a gyógyulásra.

Tapasztalat, hogy az akarat erő sokat számít, hisz egy éve egy hónapot!! adtak a papámnak, és még mindíg köztünk van :)

Kívánom a legjobbakat mimdenkinek.

2017. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!