Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha mozgatom a lábfejem kattog...

Ha mozgatom a lábfejem kattog nem fáj de már lassan 3 éve. Miért?

Figyelt kérdés
Amikor járok akkor elkezd kattogni a bokám.Nem fáj de nagyon idegesítő.Vajon mi lehet a baja?
2010. ápr. 5. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Ízületi kopás.
2010. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy, ez is számít? Az ízületi kopás miatt a mozgástered beszűkülhet, a végén még botra is fogsz szorulni. Nem gyerekjáték.

Tessék többet mozogni, mozgatni a lábfejet akkor is, ha kattog, mert még később fájni is fog annak helye, ahol kattog.

Tanácsolom: menj el általad kiválasztott reumatológushoz, mondd el tapasztalataidat. Ő megvizsgál, megmozgatja és elküld röntgenre, hogy a porc mennyire van lekopva. Aporcot visszafejleszteni nem lehet, csak lelassítani a kopást.

Degeneratív ízületi panasz ez tehát, latinul: artrózis.

Onnan tudom, hogy magam is térdartrózisom van, 1 éve ropog a térdem, időnként fáj. Azért fáj, mert túl van erőltetve. A féloldalas állás tovább gyorsíthatja a kopást. Minden kopás a gerincből indul ki, ezért célszerű a gerincet is megröntgeneztetni az orvossal.

Orvosság nem kell, az csak fájdalomcsillapítónak jó, ha valaki lusta. Nem szedem, minek. Inkább sétálok! Futni, hegymászni tilos. Kerékpározás, úszás is hasznos, tehermentesíti az ízületeket.

Nem ülni-ülni-ülni. Ha mégis, a széken izegj-mozogj állandóan vagy óránként felállsz, sétálsz folyosótól folyósóig, a munka várhat. 5 perc szünetet ki lehet bírni.

Első az egészség!

2010. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi folyamatosan sportolok, 14 leszek,bmx eztem és rosszul érkeztem rá most a csuklóm van törve:DD
2010. ápr. 5. 17:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!