Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz vigyem? És...

Milyen orvoshoz vigyem? És addig hogy segítsek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kissé hosszú lenne, próbálom tömöríteni. 6 éves a fiam. Csüt. hányt, lázas volt (39) Péntek reggel elvittem a háziorvoshoz. Ezek mellett még fáj a száj ürege. A pofija belülről piros és nagyon érzékeny. A doki tojt rá, valami vírus. Meg mondta, fogalma nincs mitől van. Egyébként az előző betegségénél is ez volt. (Általában felső légúti problémáink vannak.)

Sír szegény! Ma hajnalban arra ébredt,hogy nagyon fáj! Felébresztette!

A sima vízen kívül mást nem tud "enni"

Én vettem neki Strepsilst, el is szopogatja szegény nagy kínban, de kedden elvinném szakorvoshoz. De ez kihez tartozik?

Ill. Akinek volt hasonló tapasztalata, kérem,írjon!

Köszönöm!!!!!!


2010. ápr. 3. 06:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Orr-fül-gégészetre vidd el.Ott a légúti problémát is kivizsgálják.
2010. ápr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, oda már szinte hazajárunk. :( A szájával tudnak mit kezdeni?
2010. ápr. 3. 07:23
 3/6 anonim válasza:

Fül orr gégészeten szokott lenni hétvégi ügyelet is. Ha nagyon rossz a helyzet hívd fel őket, és kérdezd meg, fogadják-e


A fájdalmat cataflam cseppel csillapíthatod, ha van régebbről esetleg. (Csak orvos írhatja fel)

2010. ápr. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valami vírus, vagy baci megtámadja legyengül az immunrendszere is. Én adnék neki Kálcium pezsgőt és C vitamint, a kálcium gyulladáscsökkentő, a C vitamin pedig a nyálkahártyára kiváló, valamint immunerősítő is.
2010. ápr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek! Kisfiam nagyon beteges, szuper doktor nénink van, nem tömi felesleges gyógyszerekkel, de egy-egy ilyen fertőzésnél alapból adja a calcium sandoz pezsgőtablettát (egyszerre egy felet adj) plusz! c vitamint. A strepsils cukor jó, neki, csak vigyázz, hogy ilyen korban nem ehet sokat (benne van a tájékoztatójában is). Ha fájdalmai vannak én adnék még neki nurofen szuszpenziót is - fájdalom, gyulladás és lázcsillapító.

Amúgy járvány van, ezt sajnos ki kell bekkelni.

Próbálj neki kímélő, pépes ételt készíteni, ami nem okoz fájdalmat a szájüregében és a kis gyomrát sem terheli meg, pl. egy-két kanál házi húsleves grizgaluskával, szétnyomkodott répával, vagy egy kis krumplipüré (csak főtt krumpli a főzővízzel krémesre törve, pici sóval, tej,vaj, stb nélkül), mártogasson babapiskótát hideg gyümölcsteába, stb. Ilyenkor 1-2 falat is bőven elég.


Ha úgy látod, hogy hétvégén rosszabbodik, nyugodtan vidd el a gyermekorvosi ügyeletre, esetleg írnak komolyabb gyógyszert vagy továbbküldenek, ha indokoltnak látják.

Jobbulást a kicsinek!

2010. ápr. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, cataflam van itthon. A pezsgőtabi is van, de nem tudja meginni, iszonyúan csípi a száját!
2010. ápr. 3. 08:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!