Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Leszázalékolás-téma?

Leszázalékolás-téma?

Figyelt kérdés

Jelenleg GYÁS-on vagyok a 4 hetes babámmal,és van még egy 4 éves fiam is.26 éves vagyok.

11 évvel ezelőtt megműtötték a gerincemet,mert g.-ferdülésem volt.Akkor azt mondta az orvos,hogy semmiféle kár nem ér,csak jobb lehet.

Nagyjából 2-2,5 évig volt jobb az állapotom,de utána jöttek a fájdalmak.Ehhez a fájdalomhoz jött 2 szülés,ami elég nagy teher volt a szervezetemnek.Pedig direkt rákérdeztem,hogy szülhetek-e,illetve nem kell-e császár.A válasz igen volt,és sima szülést szorgalmazott a dokim.

Nos,mára annyira fáj a hátam,és a derekam,hogy elgondolkoztunk a leszázalékoláson.Kérdésem az lenne,hogy ilyen előzményekkel mennyi %-ra lennék jogosult,illetve,hogy a GYÁS-sal egy időben kaphatok-e rokkant nyugdíjat,vagy csak miután lejár a gyerek utáni juttatás,( 3 éves kora után)

akkor érdemes elindítani a kérvényezést???

Ha valaki van hasonló helyzetben,vagy tud konkrétumot írni a 2010-es évre vonatkozóan,akkor azt hálás szívvel megköszönném.

(Pocskondiázók kíméljenek!!!)


2010. ápr. 2. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább orvoshoz menjél a problémáddal,könnyen lehet hogy újra műteni kell a gerincedet,leszázalékolásnak nincs esélye,max. rehabilitációra fognak küldeni,már olyan embereket is dolgozni küldenek akiknek nincs meg a fél lábuk.Nagyon szigorúak lettek a feltételek.
2010. ápr. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Azért szerintem mégis megpróbáljuk,illetve kutakodok tovább,hátha valahol konkrétumot találok.

Még egyszer köszi,szép estét.

2010. ápr. 2. 19:18
 3/7 anonim válasza:

Nekem volt egy nyaki gerinc műtétem,sérv miatt.A IV-es csigolyát lecsontosították és Implantátumot helyeztek fixációra.(Titán lemezes behelyezéssel).Nekem is azt mondta az orvos ha megműtenek 6 hónap után mehetek dolgozni.Rosszabb lett az állapotom műtét után mint amikor sérvem volt.Most nem csak a nyakam fáj ,de az egész gerincem is.

Én is elindítottam a rokkantságit de sajnos nagyon szigorúak a leszázalékolásban.28%-ot állapítottak meg.Nincs kímélet.

2010. ápr. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy válaszoltál.

Nekem 60 fokos volt a gerinc görbületem,ezért megműtötték.Az egész háti szakasz le van merevítve dupla rudas platina beültetéssel.Sajnos nekem is egyre rosszabb az állapotom,pedig azt gondolná az ember,hogy ez végleges.Szerintem mégis csak megpróbáljuk,hátha szerencsém lesz.(eddig elkerült a szerencse,a férjemen és a gyerekeimen kívül nem sok jó történt velem eddigi 26 év alatt!!! :):):)

2010. ápr. 9. 12:47
 5/7 anonim válasza:
Szia!Nagyon hasonlít a te eseted az enyémre:én 29 éves vagyok és 15 évvel ezelőtt volt ugyanez a műtétem,nekem előtte bordákat is kellett kivenni, 90 fokos volt az enyém.Én is túl vagyok egy szülésen,de nekem a gerincem nem akkora probléma mint a derekem.Néha fáj persze az is de nem olyan vészes.A derekam viszont mára annyira fáj,hogy ma egész nap csak feküdtem.Alig bírok megmozdulni.Hozzáteszem nekem volt két csípőműtétem is kiskoromban,mert csípőficamom volt.Ettől lehet az én derékfájásom,legalábbis gyanítom.Vese és vesemedence gyulladásom és vesekövem is volt a szülés után fél évvel,de állítólag most az rendben van.Azt nem bírom felfogni,hogy szültél te természetes úton...Nekem azonnal azt mondta a doki, a legelején ,hogy császár lesz.Nem is volt vészes.Én is állás nélkül vagyok,most tellett le a GYES,nem is nagyon tudnék dolgozni én is arra gondoltam,hogy utánajárok a leszázalékolásnak.Bocs,hogy ilyen hosszúra sikeredett,de kísértetiesen hasonlít a problémánk.Nagyon meg tudlak érteni.Segíteni sajna nem tudok,de kitartást kívánok neked és sok erőt.üdv.
2010. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ha érdekel a leszázalékolásos dolog,akkor írj privát,mert van egy pár fejlemény.

Keresztanyukám jártas a témában ,és ő adott pár hasznos tanácsot.Szívesen megosztom veled!!!!!

Üdv:Rita

2010. ápr. 12. 08:19
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja!

És soha egy szóval sem mondta a dokim (gerinces) ,hogy ne szülhetnék természetes úton.Vagy,hogy ne vállalhatnék egynél több gyereket...

2010. ápr. 12. 08:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!