Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 4 védőnői látogatás ugye elég?

4 védőnői látogatás ugye elég?

Figyelt kérdés
Többet ugyanis nem érzek indokoltnak, mivel állandó orvosi felügyelet alatt vagyok. Ennek ellenére a védőnőm nagyon erőszakos, az utolsó 4 hétben is hetente akarna látni, méricskélni és társai. Egészségügyi állapotom rendben van, a vérképemmel semmi gáz, nem értem mit fontoskodik.

2016. febr. 11. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
A védőnők a törvényi kötelességüket teljesítik. Megszabott, kinél, milyen állapot / milyen betegség alatt, hányszor kötelességük tartani a kapcsolatot és milyen vizsgálatot kell elvégezniük, elvégeztetniük a kismamával. Zavarhatja ez a kismamát, de légy türelmes. A védőnőnek ez a munkaköri kötelessége, az előírásokat követi, ami személyre szabott. Nálad most ezt érdemes tolerálni, ill. a rossz érzést átváltani örömmé, mert akkor sokkal könnyebb mindent elviselni, ill, az is jó, hogy intenzíven követik az állapototokat.
2016. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A várandósnak/kismamának viszont nem kötelessége kapcsolatot tartani a védőnővel: [link]
2016. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
0%

Részlet az alapellátási törvényből: 2015. évi CXXIII. törvény az egészségügyi alapellátásról 6. A védőnői ellátás 13. §

(5) A várandós és gyermekágyas anya, a korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen kiskorú gondozója és törvényes képviselője a gyermek egészséges fejlődése érdekében köteles a védőnővel a (3) és (4) bekezdésben meghatározott feladatai ellátása során együttműködni.

2016. febr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A közlemény hangsúlyozza, hogy a védőnői ellátás írásos elutasítása esetén a népegészségügyi szakigazgatási szervek számára a jogszabályok nem teszik lehetővé, hogy hatósági eljárásban kötelezzék a szülőt vagy a szülőket az ellátás igénybevételére."

[link]


"amint azt a legtöbben nem is tudjuk, a védőnő gondozásáról írásban le lehet mondani. Ha ez történik, a védőnő az ügyben a továbbiakban nem játszik szerepet. Ilyenkor az ESzCsM vonatkozó 2004-es rendelete alapján a védőnőnek jelezni kell a gyermekjóléti szolgálat és a háziorvos felé, hogy ez történt.

Így fogalmaz a rendelet: "A védőnő feladata: (...) a gyermekjóléti szolgálat és a háziorvos írásos értesítése, ha a törvényes képviselő a területi védőnői ellátás (a családlátogatás) igénybevételét megtagadja, illetve hatósági eljárás kezdeményezése a gyermek bántalmazása, súlyos elhanyagolása, a gyermek önmaga által előidézett súlyos veszélyeztető magatartása vagy egyéb súlyos veszélyeztető ok fennállása esetén (...)"

2016. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!