Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van a nyakamon egy erősen és...

Van a nyakamon egy erősen és vastagon kidudorodó ér (kép) Okozhat ez problémát, elpattanhat?

Figyelt kérdés

[link]


Kábé egy centi vastag már, egyik naporól a másikra bukkant elő és egyre nagyobb


A kérdéseim

a) Ez melyik ér az emberi testben?

b) Elpattanhat e?



2016. jan. 10. 14:38
 1/7 A kérdező kommentje:
a nyakam jobb oldalán van egyébként a megvastagodott ér
2016. jan. 10. 14:40
 2/7 Sulek Péter ***** válasza:
Nem tudom melyik ér reméljük nem pattan ér azért vigyázz vele, ha zavar vagy huzamosabb ideig fennt marad, szakember biztos tud segíteni :)
2016. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyszer csak megjelent és két év alatt fokozatosan lett ilyen vastag, ma már kábé 1 cm vastag

Engem nem zavar ha ott van de ha el akarna pattanni annak nem örülnék :)

Konkrétan azt se tudom hova vezet ez az ér elég rossz helyen a nyakamon van és igen vastag lett

2016. jan. 10. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Valami felületes ág, aminek akadályozott az elfolyása pl rendellenes szögben megtörik, valami nyomja, részben elzáródott. Megrepedni valószínűleg nem fog, de lehet benne az áramlási akadály miatt trombus. Egy ultrahang megmondja. Mivel nő, szerintem legalább ultrahangra menj el, és mutasd meg sebésznek.

2016. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

én belső nyomásra tippelnék, erőlködésre inkább ez rémlik fel előttem pár évről ezelőtt

Elmegyek megmutatni, köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 10. 16:54
 6/7 Anxietas válasza:
Valószínű h ez a vena jugularis interna dextra aminek a hirtelen megvastagodás jelenthet a későbbiekben gondot is, de ez nem törvényszerű javasolom hogy, házi orvosi beutalóval fordulj angiológushoz !
2016. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ

Ez az ér több év alatt alakult ki ilyen vastagra eddig problémát nem okozott csak esztétikailag csúnya meg néha feszitő érzéssel jár

2016. jan. 17. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!