Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha sikerult eltavolitanom a...

Ha sikerult eltavolitanom a benott koromreszt a labujjambol, akkor tisztitas utan sebtapasszal gyogyul jobban, vagy anelkul?

Figyelt kérdés

Miutan kivagtam, kimostam peroxidos oldattal, majd bekentem betadinnal, es lefedtem sebtapasszal. Egy nap mulva levettem a tapaszt es hagyni akartam gyogyulni levegozve, viszont ilyen sargas, atlatszo, kellemetlen szagu valladek jott belole aztan jobbnak lattam ismet betadinozni es letapasztani. Most pedig a kormom egy kisebb resze elfeheredett az erintett terulet mellett, ezert azt a reszt kivagtam, es ujra lekezeltem majd sebtapasz.


Hany napig kellene egy tapaszt vegul rajta hagyjak, es meddig kellene lefedni a sebet? Avagy jobb lenne tapasz nelkul hagyni gyogyulni?


2015. szept. 11. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha sárgás váladék jön belőle, akkor jobb lenne sebészetre menni, mert elgennyesedett.

Én Betadine oldattal szoktam jól bekenni amikor begyullad, és estére Tetran krémmel kenem be, majd letapasztom, így 2-3 nap alatt le szokott menni a gyulladás, de nekem még csak gyulladt volt és nem gennyes.

2015. szept. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Gennyes amiett lett, mert nem tudtam egybol kivagni a kormomet, de az mas vol, akkor ilyen feher szinu suru valadek volt, miutan kivagyam mar nem genny jott, hanem eloszor egy teljesen atlatszo, majd miutan a tapaszt levettem egy szinten atlatszo, de enyhen sargas-narancssargas.


Fajdalmat egyaltalan nem erzek az erintett teruleten. Csak a betadin utan ereztem enyhen. Szerintem azert nem gyogyult, mert a korom elfeheresedett, es nem vagtam ki eddig.

2015. szept. 11. 07:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Hagyd szabadon, nem jó ha bedunsztolod. Fertőtlenítsd hyperol oldattal, utána pedig tetrán kenőccsel kend be, hagyd szellőzni. Ha nem javul akkor sebészet.
2015. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most, hogy ugye kivágtam a körmöm egy részét, a helye eleven maradt ezért azt muszáj tapaszozzam egy-két napig, amíg helyrejön, azután megpróbálom szabadon hagyni és kezelgetni, ha nincs javulás nincs mese, dokihoz kell fordulnom.
2015. szept. 11. 09:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!