Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit kell csinálni középiskolai...

Mit kell csinálni középiskolai alkalmasságin?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom 2 helyre kell menni aki pultosnak megy. Tüdőszűrőre és bőrgyógyászatra.

Tüdőszűrön tudom hogy csak be kell állni, venni levegőt bent tartani és ennyi.

De bőrgyógyászaton mit néznek?



2015. júl. 6. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászaton ,lehet megnézik ,meg kérdezik hogy van e bőrallergiád stb,inkább csak beszélgetés lesz sztem.
2015. júl. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A középiskolai alkalmasságit az adott szakközépiskola iskolaorvosa végzi, ahova felvételt nyertél. Ezek a vizsgálatok, amit leírtál, ahhoz kellenek, hogy a gyakorlathoz szükséges egészségügyi kis könyvet ki tudja tölteni. Nálunk csak annak kell bőrgyógyászati vizsgálatra menni, akinek van valamilyen bőr betegsége / ekcéma, pikkelysömör, allergia stb. / . A tüdőszűrésre 18 év alatt beutaló kell, 18 év felett érvényes iskolalátogatási - nappali tagozaton- és akkor ingyenes.

A bőrgyógyász megnézi a bőrödet, főleg a kezeidet, hogy láthatóak-e az előbb felsorolt betegségek bőrtünetei vagy szemölcs vagy gennyes/gombás bőrfertőzésed. Ennyi, semmi különös.

2015. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászaton arra ügyelj hogy van orvos aki túlzásba akarja vinni a vizsgálódást így ha az alsód le akarja vetetni arra nem kötelezhet.Általában ez nem fordul elő,de hallottam elvétve erről.Többnyire alsóneműre kell vetkőzni kiütések, anyajegyeket nézi meg.
2015. júl. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3.válaszoló.-Nem volt semmi, csak a kezem meg a hátam nézte meg, még le se kellett vennem a pólót sem. Köszi a válaszokat.
2015. aug. 9. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Na örülök,mert sok durva esetet lehetet hallani.
2015. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!