Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizetnek az orvosoknak a...

Fizetnek az orvosoknak a gyógyszergyártók azért, hogy az általuk gyártott termékeket írják fel?

Figyelt kérdés

2 éve szedek fogamzásgátlót, az elsőtől minden nap fájt a fejem, hányingerem volt és szédültem, ezt 6 hónapig szedtem. Az orvos alig akart felírni másikat, mondván, hogy biztos nem a gyógyszer mellékhatása "mert ő ilyenről még nem hallott". Ezt követően felírt egy másik fogamzásgátlót, amitől a második hónapban nem jött meg a menstruációm, sosem volt tőle pontos, idén januártól minden második hónapban úgy jött meg, hogy még volt 3-4 db belőle. Ezt elmondtam neki, először azt mondta, hogy "nem tudja ez mitől lehet", majd fel akarta írni a régi tablettát. Mikor emlékeztettem rá, hogy azt már szedtem, azt mondta, hogy "továbbra sem hiszem, hogy attól volt rosszul". Nagy nehezen sikerült meggyőznöm, hogy írjon fel másikat, de hozzátette, hogy "hááát akkor most nem tudom mit írjak akkor fel..." - de úgy tűnt, mintha inkább nem akarná tudni.

Ezután felírta a Milligest, ami egy háromfázisú készítményt.

Szerintetek kapnak érte jutalékot vagy csak szimplán barom az orvos?


2015. jún. 3. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Sok orvos kap, nem csak a gyógyszerek után, hanem a tápszerek után is.
2015. jún. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Igen, létezik "orvoslátogató" fedőnevű munkakör, ők házalnak az orvosoknál ebben az ügyben. Nem tudhatod biztosra, hogy ez áll-e a háttérben az esetedben, de ha teheted, legközelebb már másik nőgyógyászhoz menj.
2015. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elég nagy esélyt látok erre mert utánanéztem és ezt a fogamzásgátlót is ugyanaz gyártja aki a másik kettőt, csak ez egy régebbi változat. kicsit utánanéztem és megjelenéstől időrendi sorrendben visszafelé ugyanazok gyártó gyógyszereit írja fel.

Sajnos voltam már másoknál is, de egyik sem volt jó orvos, ezért visszatértem ehhez az orvoshoz.

Magánorvost mg nem kerestem fel, mert úgy voltam vele hogy ha már fizetek tb-t akkor legyen értelme, de lehet lassan érdemes lesz elmenni magándokihoz :(

2015. jún. 4. 07:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!