Kihagytam valamit?

Figyelt kérdés

Hamarosan közúti elsősegély vizsgám lesz és nem biztos, hogy mindenre emlékszem amit tudni kell. A stabil oldalfekvést meg tudom csinálni. Az újreélesztésnél annyit tudok hogy:

- mielőtt odamegyek meg kell nézni, hogy biztonságban odamehetek e.

- Kicsit megmozgatom a vállánál és megszólítom hogy eszméleténél van e.

- Ha nincs akkor szólok valakinek, hogy hívjon mentőt, vagy én hívok.

- Ezután megvizsgálom vesz e levegőt, (10 másodperc alatt legalább kettőt) ha igen akkor asszem stabil oldafekvésbe kell tenni és percenként nézni a légzését amíg meg nem jön a mentő. Ha nem akkor újra fel kell hívni, hogy megkezdett újraélesztéshez kérek mentőt.

- Utána nyomom a mellkasát kicsit gyorsabban mint másodpercenként egyszer, és 30 nyomás után levegőt fújok az orrába vagy a szájába.

- Ezt addig ismétlem amíg magához nem tér, vagy meg nem jön a mentő, vagy el nem fáradok.

Ennyire emlékszem, kell még valamit tudni a vizsgára?


2015. jún. 3. 14:15
 1/4 Yolo2 ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy mi kell a vizsgára, de ha már felhívtad a mentőket ne tedd le. Felesleges időpocsékolás, hangosítsd ki a telefont és így menet közben tudod végezni az újraélesztést is. 30 mellkaskompresszió után 2 befújás szükséges. Minden befújás után figyeld a mellkast, hogy mozog-e, így tudhatod, hogy a tüdejébe vagy a gyomrába fújod a levegőt. Ha a gyomrába megy, pozícionáld újra a fejet, hogy a tüdőbe menjen, de ha nem sikerül ne pepecselj vele sokat, inkább nyomd tovább a 30 mellkaskompressziót és utána próbálkozz újra befújással.
2015. jún. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nekünk ezt a mentős hívást így magyarázták és én már megszoktam ha valamit úgy kérnek a vizsgára akkor azt úgy kell csinálni senkit nem érdekel hogy hogy lenne logikus meg hogy zajlik a való életben. A kresz is tele volt égtelen baromságokkal. Ez a befújás nézés is szerintem egy baromság én is és a legtöbb férfi a hasi légzést szokta meg, ez valamiért a férfiaknál így alakult ki, és ha valaki meg akar menteni egy férfit és a hasa emelkedik meg amikor fújja neki a levegőt akkor rossz volt? Egyáltalán nem biztos.
2015. jún. 4. 06:27
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja de elefelejtettem megköszönni a segítséget :D Köszi!
2015. jún. 4. 06:27
 4/4 Yolo2 ***** válasza:
Ha így kérdezik, akkor valóban azt mondd vissza, csak ha ne adj isten tényleg egyszer ilyen szituációba kerülsz, akkor a saját dolgodat ne nehezítsd még jobban. :D A befújás nézése egyáltalán nem baromság, nagyon is lényeges. Hiába szoktad meg a "hasi" légzést, a két dolog nagyon más (kinézetre is). Ha van rá lehetőséged próbáld ki egy ambu babán. Természetesen erre is igaz, hogy ha nem így kérik tőletek akkor a vizsgán nem kötelező, de éles helyzetben nagyon fontos.
2015. jún. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!