Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mire számítsak a haematológián...

Mire számítsak a haematológián? Szabad elötte enni, inni?

Figyelt kérdés
Alacsony fehérvérsejtszám miatt küldött el a háziorvos. Ez mitől lehet? Volt valakinek ilyen? Mit és hogyan vizsgálnak a heamatológián? 10-re megyek, ezért is kérdezem, hogx lehet-e enni elötte? Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 27. 17:19
 1/4 anonim válasza:
Várhatóan sokat kell várnod majd, ha a sote hematológiájára küldtek, de szerintem máshol is így lesz, így szerintem vmi ételt vigyél magaddal, ez az egyik. Jó esetben és elsődlegesen vérvételed lesz, amit majd a hematológus műszerrel megvizsgál, legrosszabb esetben meg csontvelővizsgálatod lehet, de ne ijed meg tőle és ne is könyveld el, hogy akkor tutira az lesz, csak indokolt esetben szokták azt is megcsinálni. Engem még pluszban egyéb vizsgálatokra is beutalt a hematológusom amiket már más szakemberek végezted. Ne félj, halálra kínozni nem fognak. :) A fogászat sokkal rosszabb. :)
2015. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ja bocs, ez lemaradt, én nem ehettem előtte. Mint ahogy ugye többi vérvételek előtt simákon se lehet. De vérévétel után lehet és kell is. Ezt azért szerintem kérdezd meg házi dokidtól, mert én nem fehérvérsejtszám miatt voltam. És az így lehet, h más te viszont lehet, h ehetnél. :)
2015. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 5 éve járok rendszeresen haematologiára. Orvos elbeszélget veled először és utána elküld vérvételre. Nálunk levélben küldik ki az eredményt,plusz az is rajta lesz ,hogy esetleg milyen vizsgálatra kell elmenni.

Én mindig ehettem és ihattam is. Visszel magaddal szendvicset legfeljebb utána eszel.

2015. máj. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Nemrég olvastam egy cikket az étkezési leukocitózis-ról. Eddig én sem hallottam róla. Hagyományosan elkészített, főtt étel elfogyasztása után félórával, órával a vérben lévő fehérvérsejtek száma mintegy megháromszorozódik. Bár itt a főtt ételre vonatkozik, azért valamilyen szinten egy szendvics is eltorzíthatja az eredményt. Emiatt, ha van vérvétel szokták kérni, hogy nem egyen a paciens, mert befolyásolhatja a vérvételi eredményt. De érdemes felhívni a rendelőintézetet, hogy ott mi a protokoll.
2015. máj. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!