Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz forduljak ha...

Milyen orvoshoz forduljak ha az alábbi tüneteket mind produkálom?

Figyelt kérdés

[link]


Elméletileg TSH(pajzsmirigy)rendben,bár erre labor tavaly lett csináltatva.

Endokrinológus vagy milyen dokihoz forduljak???



#nhg
2015. máj. 26. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz!

Javaslat: ne olvass olyan lapokat, ahol még több tünet van leírva, nahogy azokat is mind felismerrjed magadon!

2015. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a tsh a pajzsmirigyhormont stimuláló hormon szintje, elméletileg akkor termelődik belőle több, ha csökken a pajzsmirigy működése, de lehet, hogy csökken a működés, de a tsh mégsem emelkedik. nézesd meg újra, tavaly régen volt

fontos még T3, T4 és az anti-tpo, ezt utóbbit nem nézik maguktól, de bizonyos betegséget kizárnak vele, ha fizetsz külön, megnézik, 2-3000 ft-ért.

a tünetek alapján simán lehet candida is, amely szorosan összefügg a pajzsmirigy betegséggel, egyikből következik a másik, a másikból az egyik, oda-vissza... ha még nincs, majd lesz, ha így folytatod...

a megoldás: nekem ez jött be: szigorú diéta, gyakorlatilag semmi keményítő (liszt, krumpli, rizs, stb), semmi feldolgozott étel, semmi káposztaféle, ami marad: gyümölcs, zöldleveles salátaféle, kivéve sóska-spenót; tökféle (sárgadinnye is), tökmag, tökmagolaj, sok hagyma nyersen, ne törődj a szaggal, csak úgy hat, semmi cukor, semmi üdítő, kávé, alkohol, tejtermék, csak víz, gyógytea, főleg galaj, zsurló, csalán, diólevél, apróbojtorján, nasinak csak gyümölcs, kivéve mazsola, de datolya lehet, legjobb éhgyomorra citromos víz, grapefruit; ami még tiltólistás: hüvelyes, babféle, szója (felvágottban is van, virsli stb alapból nem, mert feldolgozott), mogyoró.

sok kókuszzsír, kókuszreszelék, avokádó

kb ennyi.

rizs-kukorica-krumpli heti max 1szer összesen

semmi glutén tartalmú

több helyről olvastam össze

nekem bejött, 1,5 hónapig szigorúan, aztán enyhébben.

plusz szedjél szelént, spirulinát, kelpet (jód) és cinket.

amúgy az endokrinológus nem sokat tud tenni, elküld uh-ra, biopsziá

2015. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

folytatom, mert megnyomódott


biopsziára, esetleg műtétet javasol, hormonpótlást...


nekem a diétától elmúlt egy korábban uh-on kimutatott göb, az orvos szerint a diéta nem ér semmit, csak a gyógyszer, amit ő ír fel...

2015. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!