Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakit elüt a vonat,...

Ha valakit elüt a vonat, utána mi lesz?

Figyelt kérdés

Elüt valakit a vonat,leszakíja az egyik lábát.Semmi más sérülés nem éri.Mi lesz vele? Elvérezhet? Meddig/milyen esetben lehet még visszavarni a lábát?

Mitől függ? Ha menthetetlen mikor kap műlábat?

Mennyi pénzért,hogyan?



2015. máj. 6. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvérezhet, ha pl. az arteria femoralisa (a combartériája) sérül, ez a test egyik legnagyobb artériája. A lábvisszavarrásos történet elég ritka, nyilván sok dolognak kell egybeesnia, mennyire roncsolódott, tudják-e addig épen tartani a leszakadt rész szöveteit... Nem véletlenül transzplantációnál is bizonyos időkereten belül kell eljutnia a donorszervnek a recipienshez...

De ennél többet nem tudok mondani, az anyagiakról semmit nem tudok. Bár valszeg valamilyen mértékben támogatja az oep.

(másodéves orvostanhallgató)

2015. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha elcsap egy vonat, az nem nagyon szokta túlélni.. hogyha beesel elé,és gyorsan megy, azt nem szokták.


Van egy ismerősöm aki a vasútvezető, mondta hogy három embernél volt az, hogy beugrottak elé, és nem bírt megállni.. :(

SZóval.. ha épp a megállóba áll be, és lassít, beugrik elé.. esélytelen.

Hogyha már nagyon lassan megy, meg tud állni, persze, de.. ha artériába vág bele, kétlem hoyg túlélné.

2015. máj. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A vágás vagyis leszakadás ha a térd alatt van az artéria? És ha az illető fiatal és egészséges az nem számít? Ha azonnal kórházba szállítják?

2015. máj. 6. 15:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha?


Ha ott egy mentőhelikopter, csak a térd alatt sérül a láb (ott már vékonyabb az artéria + a mentőhelikopter team-je el tudja szorítani az eret) és a szerencséje a kórházban is kitart (mert milyen mák már, hogy elcsap egy vonat és csak a lábat szabja le, aztán a közelben van egy mentő, sőt mentőhelikopter?) - ha a szerencse kitart és a kórházban ellátás után nem kap el egy legionellózist amibe mondjuk belehal, akkor ja, erős szervezet felépül, csak a lába nem lesz a régi.


Kicsit sok a 'ha' egy ilyen kérdésben. Ha valakinek leszakad a lába, akkor elvérzik. Nem esélyes, hogy időben, jól ellátják, szerintem.

2015. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jól van,köszönöm.

Érthető.

2015. máj. 6. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én végigcsináltam - és túléltem.

Amputálás lett a vége, combban.

Mivel a csonkom elég hosszú, így tudok műlábat viselni.

2015. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!