Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért fáj a fenékbe kapott...

Miért fáj a fenékbe kapott injekció még hetekkel később is?

Figyelt kérdés

Több mint két hete, hogy kaptam fenékbe egy diklofenák fájdalomcsillapító injekciót. A beadáskor még nem fájt különösebben, bár furcsa volt, hogy nem éreztem különösebben a hatását sem, viszont másnapra elkezdett fájni egy farizom-köteg az injekció helyén.


Most két és fél héttel az injekció után bizonyos mozdulatokra az izom ég és fájdalmas, mintha nagyon erős izomlázam lenne. Egyszerűen nem bírom a lábamat bizonyos pozíciókba tenni olyan erős izomfájdalom lép fel.

Többször kaptam már fenékbe injekciót, de eddig nem volt semmi gond, most viszont ez a nővér valamit nagyon elkeffentett a beadásnál..


Mit lehet kezdeni ezzel a dologgal? Erőltessem az izmot a fájdalmas pozíciókba, vagy inkább pihentessem? Borogatás, masszírozás? Vagy mit lehet csinálni? És meddig tart vajon ez az állapot?


2015. máj. 6. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak részvétet tudok nyilvánítani. Szinte semmilyen injekcióval, gyógyszerhasználattal nem értek egyet, de hát azt be kell vallani, hogy nem túl gyakoriak az ilyen mellékhatások. Fogalmam sincs mi lehet ez nálad, de remélem idővel elmúlik :(


Grrrr... na meg ezért nem szurkálnak engem inkább semmivel..


Egyébként nézz utána a diclofenac-nak, lehet azt nem bírja a szervezeted, egyéni érzékenység..


Ami még eszembe jut, az beadási hiba. Valahogy rosszul talált el egy ideget vagy hasonló, megeshet, gondolom.

2015. máj. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Feszíteni szokott de nem két hét múlva. Szerintem nyugodtan tegyel rá borogatást. Két hét elteltével szerintem pihentetni nem kell de hirtelen azért ne kinozd magad csak apránként.
2015. máj. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem kb 3 hétig fájt, aztán már "csak" a bőröm, ha hozzányúltam ott. :S
2015. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!