Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Most akkor hogy is van ez a...

Most akkor hogy is van ez a TB ha regisztrált munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam az orvosnál beütötte a TAJ számomat és biztosítva vagyok pedig már majdnem egy éve, hogy nincsen munkám hanem a munkaügyibe járok! Akkor most majd befogják rajtam vasalni vagy hogy is van ez?
2010. febr. 17. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kapsz pénzt a munkaügyitől, vagy valami segélyt az önkormányzattól, akkor van tb-d, de ha nem akkor KÖTELEZő magadnak fizetni (havi 4950 Ft). Akkor vasalják be rajtad,ha kapsz egy adó ellenörzést, és észreveszik, amúgy nem.

Valahogy így működik.

2010. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
márciusban fogom igényelni a szociális segélyt, mert akkor lesz egy éve, h a munkanélkülibe járok, de július óta szűnt meg a tagviszonyom a sulival szóval onnantól kezdve nem volt TB-m gondolom én! Ha kapni fogom ezt a segélyt akkor visszamenőleg ezt a néhány hónapot megfizettetik velem?
2010. febr. 17. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:

csak ha kapsz egy adóellenőrzést, nem tudom, hogy ennek mekkora az esélye, de ehhez az önkormányzatnak semmi köze.

Nekem is van elmaradásom, nem tudom, hogy ha kapnék egy ellenőrzést, lehetne- e kérni méltányosságot vagy valami ilyesmit.

Ha nem volt melód, vagy nem kaptál pénzt valahonnan(pl:segély), vagy nem jártál suliba, akkor nem volt tb-d.

2010. febr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
adó ellenőrzést biztos, hogy nem fogok kapni úgy, hogy egy kicsit megnyugodtam, mert az majdnem 8 hónap és hát nem igazán tudnám kifizetni! Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 17. 21:04
 5/6 A kérdező kommentje:
méltányossági alapon nem tudom, mert elvileg minden munkahelyről a kezem miatt utasítanak el, mert megvan égve! Tudom használni meg minden, de esztétikai szempontból igen bevallom nem szép kinek lenne szép? na de akkor SOSE lesz munkám? ez már nem a tárgyhoz tartozott még egyszer köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 17. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

nincs mit

sajnos ez egy ilyen ország :(

2010. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!