Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik orszagnak van a legjobb...

Melyik orszagnak van a legjobb mentő szolgálata?

Figyelt kérdés
(Tudom h Magyarországnak is fejlett es meg is vagyok vele elégedve, szoval most nem ez a kerdesem)😊

2015. márc. 13. 21:22
 1/6 anonim válasza:
43%
Afganisztán, Etiópia, Bolívia, Angola
2015. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mert mondjuk néhány esetben a magyar mentes nekem jobbnak tűnik mint az angol vagy az amerikai...mondjuk az ujraelesztesnel vagy az intubalasnal... 😊 es ezert vagyok kivancsi hogy akkor melyik országban a legjobb? Es melyikben a legrosszabb?

Es tenyleg az elozo országokban a legjobb\legmodernebb... Csak mert nehezen tudom elképzelni...tudom hogy haporus helyek de megis... 😊

2015. márc. 13. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:
csak gúnyolódott. Nem veszed észre? azokban csak a legrosszabb lehet amiket felsorolt
2015. márc. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jo akkor normalis valaszokat kerhetek?! 😒
2015. ápr. 17. 17:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég különleges a mentőszolgálat, a kiképzés is fejlettebb, alaposabb, mint külföldön, nagyobb a hatáskörük, stb. Külföldön kb csak beszállítják a beteget, nálunk végezhetnek beavakozásokat is szükség szerint. Úgy hallottam, hogy talán még Spanyolországban hasonló a mentőszolgálat a miénkhez.
2016. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A világ egyik legjobb mentőszolgálata működik nálunk. Míg máshol nagyon elterjedt a "fogd és vidd" módszer, nálunk már a helyszínen is rengeteg életmentő beavatkozást végeznek a mentőorvosok, mentőtisztek. Mentőtisztek pl. elég kevés országban vannak rajtunk kívül, ha van is, nem rendelkezik akkora hatáskörrel, mint nálunk: lényegében nagyon kevés dolog különbözteti meg a mentőorvostól.

Ne feledjük: anno a fél világ a BÖME (Budapesti Önkéntes Mentő Egyesület) példájára szervezte a mentőszolgálatát, és a Rohamkocsi-szolgálat is "magyar találmány".

Nálunk az is pozitívum, (ami egyben nehezítés is) hogy a legtöbb országgal ellentétben egy, országos szintű mentőszolgálat fedi le az egész országot, és nem sok-sok külön szervezet.


Ausztria technikailag fejlettebb, viszont a rendszerük határozottan rosszabb - lenne lehetőségem náluk mentőzni, de nincs az a pénz...


Ami még figyelemre méltó, az az UK-ban a légimentés, bár idén a világ egyik legnagyobb mentő versenyén a magyar légimentők taroltak.

[link]


Szóval vannak nálunk is hibák, hiányzik egy kis pénz a rendszerből, vannak mogorva dolgozók is, de összességében a Magyarországnak van az egyik legjobb mentőszolgálata.

2016. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!