Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarországon szerintetek...

Magyarországon szerintetek fog változni az eüben dolgozók helyzete? Megbecsültség, megfizetés szempontjából.

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Tuti nem, sőt.
2015. febr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 jackson666 ***** válasza:
Persze ... leépités szempontjából. Igy akik megmaradnak mégtöbbet meloznak majd .
2015. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Hát az Orvosok eléggé meg vannak fizetve.. Gondolj bele. Van az alap fizetése amit állam bácsitól kap. Legyen netto 200-250 ezer forint. Ott van a műtétek utáni plussz pénz. Általába 10 ezret szoktak adni. Hetente elvégez 10 műtétetk. Ennek a fele ad 10 ezret az hetente még 50 ezer. Akkor az 200 ezer 1 hónapban ha 4 hetet számolunk. Akkor már 400-450 ezer nettónál járunk. Plussz ott van a magánrendelése. Amire ugyanúgy sokan mennek ahol ugyanúgy elkér 5-10 ezer forintot szerintem 1 nap alatt bejön 80 ezer forint. Hetente 1-2 alkalommal szokott magánrendelés lenni általába. Tehát az Orvosok..JÓL keresnek..


Vegyük akkor a fogorvost. Neki van TB-s és magánrendelése is. Egy kezelés elég drága.. és sokan járnak..Sőt sokan azt is megcsinálják, hogy pl Pécsi egyetemen az egyetem számlájára viszik a fogyó eszközöket de magánrendelésben használja el, így az anyag költség is kevesebb


SZVSZ. Ennél nem kell nagyobb változtatás. Sok Orvos azért megy ki mert a fél milliós nettó nem elég több kell nekik, mondjuk 4x annyi. :) Bár érthető.

2015. febr. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: Álmaidban esetleg.


A kezdő orvosi fizetés jelenleg BRUTTÓ 210 ezer forint. Szakorvosként sem sokkal több.

Magánrendelőt meg a semmiből nem lehet nyitni, pláne nem kezdőként. Egy UH-gép több millió forint.

Hálapénzt meg az orvosok 10%-a kap.


Pont az ilyen korlátolt emberek miatt nem fog soha változni. Mert képtelenek felfogni, hogy a valóságban nem az van, amit ők elképzelnek.

2015. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jól van 4. nem kell játszani a hülyét.

Én orvost még nem láttam buszon, de Suzukiban se.

És mielőtt te is korlátolt lennél nem ellenzem a fizetésemelésük, de csináljunk már úgy, mintha havi bruttó 210-ből élnének vagy 10%-ból....

2015. febr. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te játszod a hülyét. Talán minden tömegközlekedő emmerre rá van írva, hogy orvos? Képzeld el, én látok a tömegkközlekedésen, nem is egyet.

Unokatesóm orvos (már szakorvos!!!), felesége szintén. Ki kellett menniük 1 évre Angliába dolgozni ahhoz, hogy gyereket tudjanak vállalni egy panelben. Mert hogy az itteni fizetésükből a büdös életbe nem lett volna rá pénz. És képzeld el, bizony valami használt autójuk van, egyáltalán nem felső kategóriás.


Nem a professzorok autóját kell megnézni, meg azokat a 60 éves dokikat, akik már 40 éve magánpraxisban dolgoznak te igen korlátolt. Hiába veszed fel a szemellenződ, bizony az orvosok 10%-a kapja a hálapénz 100%-át.

2015. febr. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80 éves dokikat, bocs*
2015. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó.. Attól függ milyen orvos, akkor így mondom. De nem mindenféle orvosra van szükség...Hidd el megkapják a pénzüket és nem csak a 10% kap hálapénzt.. Aki műt az kap és az elég sok. Például el altató orvosnak nem fognak hála pénzt adni..De annak nincs is annyi munkája ;)
2015. márc. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menj el orvosira, meg nézd meg mit csinál egy anesztes. Te életedben nem láttál szerintem még kórházat se belülről...

De hogy egy darab orvost nem ismersz, az biztos.

Csak úgy szólok, hogy az anesztes egyben intenzíves orvos is. Ráadásul oké, hogy műtét közben nincs sok dolga, ha minden rendben megy, de ha sürgős műtét van, arra is be kell ám másznia valakinek az éjszaka közepén...

2015. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!