Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hat a gyógyszer, ha rágóba...

Hat a gyógyszer, ha rágóba beletekerve veszem be?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülyeségnek hangzik! De 1000 mg-s Augmentint kell szednem. Óriási nagy tabletta és egyben sem és ketté törve sem tudom lenyelni. A gyógyszer lenyelésével mindig is problémám volt.

Hiába próbálom akárhogy bevenni, nem tudom lenyelni, csak így. Nagyon vékony réteg kis rágót teszek rá, és így nem zavar az íze és le is csúszik. De aggódom, hogy a rágó miatt lehet nem oldódik fel a gyomromban a gyógyszer és nem tud felszívódni, nem fog hatni.

Vagy egyéb más ötlet? :(



2015. jan. 6. 08:56
 1/3 anonim ***** válasza:
két kanállal törd össze, keverd bele egy pici teába és idd meg :) - ha totál körbetekered rágóval fogalmam sincs hogy mi történik, hisz a rágó nem oldódik fel, hacsak nem olvadós rágót veszel...
2015. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 goolky ***** válasza:
Régen lehetett kapni gyógyszertárban ilyen vékony ostyalapkát, amibe a porrá tört (illetve gyógyszerész által kevert, nem tablettásított) gyógyszert be lehet venni. Szerintem kérdezz rá, az biztos, hogy feloldódik a gyomorban.
2015. jan. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A teás megoldás sem jó, mert ott is érzem az ízét :(

Ma megyek a gyógyszertárba és utánajárok ennek az ostyalapkának.


Köszönöm nektek a gyors választ!

2015. jan. 6. 09:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!