Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van akkor ha nincs jövedelm...

Mi van akkor ha nincs jövedelmem, és nem fizetem a TB-t? Le lehet mondani valamilyen indokkal?

Figyelt kérdés

Október óta munkanélküli vagyok és havonta kell fizetni 7ezer forintot, de teljesen fölöslegesnek tartom + nincs jövedelmem ami még inkább megnehezíti a helyzetemet.


A januárit még befizetem, ha minden jól megy áprilistól már el tudok menni dolgozni. Onnantól fizetem tovább.

Le lehet mondani a TB-t valamilyen indokkal?

Vagy ha csak simán nem fizetem be a csekkeket, akkor mi történik?


2015. jan. 4. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg behajtják + pótdíj.
2015. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg behajtják plusz késedelmi díjat számolnak fel. Sógoromnak ez 40ezer ft volt 4 biztosítás nélküli hónapért. Szerintem nem éri meg.
2015. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy módon mondhatod le a tb-t, ha másik országba költözöl és igazolod, hogy ott fizeted. Egyébként behajtják, szóval nem érdemes nem befizetni.
2015. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
sajnos, ez egyfajta adó... adósságként ott marad, nem lehet szüneteltetni,lemondani
2015. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Behajták, főleg hogy elkezdett fizetni. Plusz késedelmi kamat.

Én 2 hetet késtem, és rányomtak egy csomó késedelmi kamat pffff

2015. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, hogy az önk. szociális alapon fizeti neked.
2015. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérheted az önkormányzatnál, hogy fizessék, de nem jó ezzel játszani, hogy nem fizeted. Ha nem vagy biztosítva, lesz egy baleseted, ellátnak ugyan de kapsz egy csinos kis összeget ellátási díjként, ami nem pár ezer ft lesz, hanem pár százezer.
2015. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát hivatkozhatok arra, hogy nincs jövedelmem, és nem tudom fizetni? És akkor fizeti helyettem az önkormányzat?
2015. jan. 4. 12:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem fogja csak úgy fizetni, 30 nap/év közmunka kell hozzá.
2015. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy bizonyos idejű munkanélküliség kell hozzá. Menj be az önkormányzathoz és minden elfognak mondani.
2015. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!