Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laborvizsgálati beutalón...

Laborvizsgálati beutalón x-szelhetek be még plusz dolgokat amiket megnéznének? Gondolom nem, de mi lenne, ha kiderülne, hogy hamisítottam?

Figyelt kérdés
2010. febr. 1. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Jobb esetben kifizettetik veled, de az is elképzelhető, hogy ez valamilyen Btk-ba ütköző cselekmény, és akkor járkálhatsz a bíróságra.
2010. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Én egyszer beikszeltem pluszban a "vas"-at, mert a tüneteim vashiányra utaltak, azt mégsem kérte az orvos, megnézték, háziorvos nem vette észre, én meg megtudtam, hogy az is rendben van.

Lehet, hogy ha bonyolult, drága vizsgálatot sikerülne beikszelned, felhívnák az orvosodat. Meg szerintem vannak olyan vizsgálatok, amik "összetartoznak", tehát ha az egyiket bejelölöd, a másikat is be kell.

2010. febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Bejelölheted, de okirathamisításnak hívják.
2010. febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Én a vérképvizsgálatnál végig ixeltem az egész palettát majdnem (kb duplára), nem problémázott senki.

Figyeltem a dokit előtte, eléggé nagyvonalúan csinálta, ezt megnézetjük, ez nem kell, vagy is inkább mégis stb. Úgyse tudják, miért kéri a háziorvos.

Ha már ilyen töketlenség van, hogy nem képesek átküldeni gépen, hanem papírokkal kell futkozni, így járhatnak.

2010. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Nyugodtan be x-heted, senki nem fog lelőni és nem számít okirathamisításnak.

Én a vizeletet rendszeresen áthúzom, és senki sem szokott szólni.

2010. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

Itt kezdődnek a gondok... Pl. aki beikszelte a "vas"-at, azzal semmire se ment azt leszámítva, hogy megkárosította a kórházat kb. 570 Ft-tal (így nem tűnik soknak, de ha már 1000-en eljátszanak ezzel, akkor máris több mint félmillió a kár), mert a plazma vas koncentrációja transzferrin és szérum ferritin nélkül nem ad felvilágosítást semmiről...

A laborértékeket nem egyesével kell nézni, hanem összességében és ha még sok felesleges adat is fel van ott tüntetve, akkor csak azt érik el, hogy a lényeges információk elsikkadnak a nagy adathalmazban.

2010. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az idős emberek akik hetente 2* járnak feleslegesen vérvételre, na azok megkárosítják a kórházat. Nem hiszem, hogy ha valaki évente 1* elmegy egy vérvételre, óriási kárt okozna. Igaz, most jöhetne az, hogy de ha sokan csinálják akkor az már milliós kár. Ezzel teljesen egyetértek, de vannak olyan emberek akik sportot űznek a laborba járásból és minden héten ott tombolnak. Na azok tényleg megkárosítják a kórházakat.
2010. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

"Én a vizeletet rendszeresen áthúzom,"


Miért? Valószínűleg a doki nem véletlenül írta ki. Ha így felülbíráljátok az orvost, akkor miért mentek el orvoshoz? Így tényleg időpocsékolás.

2010. febr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért húzom át a vizeletet, mert a doki csak megszokásból ikszeli be. Ezt ő is megmondta. Elég havonta 1* megnézetnem, nem kell hetente (ugyanis hetente járok).
2010. febr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha jobban tudod mint a doki, akkor minek jársz orvoshoz?
2010. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!