Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fiatalkori férfi kopaszodással...

Fiatalkori férfi kopaszodással milyen orvoshoz lehet fordulni? (20/F)

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és egy fél éve elég gyorsan el kezdtem kopaszodni (Miki egér felszaladt + a forgónál). Benne lehet hogy apámnak is elég szegényes a frizurája így örököltem, vagy hogy a mandulám elég gyakran begyullad, de akkor is szeretném, ha orvos látná és véleményt mondana róla. Tudtok nekem segíteni?

2014. aug. 20. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:

A haj a bőrgyógyászathoz tartozik.

Bár pajzsmirigy bajok, vagy vashiány is okozhat hajhullást (ha nem genetikai), de a bőrgyógyásznak elvileg erre is gondolnia kell.

2014. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad gócra. Lehet a mandulád gócos. És a góc okozhat foltos hajhullást.
2014. aug. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zora242 ***** válasza:
Szinte biztos, hogy genetikai eredetű a kopaszodásod, az pedig, hogy ennyire fiatalon utol ért okozhatja egyéb tényező (stressz, egészségtelen életmód, nem megfelelő sampon, vagy túl sok zselé, illetve egyéb egészségügyi probléma, lehet ez akár egy gyulladt fog stb.) A hajhullásod megfelelő kezeléssel lassítható, de ahonnan már kihullott, csak a hajátültetés segíthet.
2014. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, elmentem a háziorvoshoz, ő szinte biztosra véli hogy a gyakran begyulladó mandulám a hibás, ezért most elküldött vérvételre, bőrgyógyászatra és gégészetre. Egyébként azt biztosra érzem hogy ebben a stressz is nagy szerepet játszik, ugyanis 2 éve volt egy nagyon nagy törés az életembe ami után nehezen álltam talpra és azóta kezdődött el az egész.

Még egyszer köszönöm a válaszaitokat! :)

2014. aug. 22. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!