Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magán vagy az állami kórháza...

A magán vagy az állami kórházat választanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Meg kell, hogy műtsenek, szerencsére "semmi komoly", mégis eléggé félek, a tavalyi császáros szülésemet leszámítva még sosem voltam kórházban. A fiam 1 éves, a párom nagyon sokat dolgozik (össze-vissza, sokszor éjszaka is), most kezd majd az új munkahelyén, így nem tud eljönni szabadságra. Anyukám egyrészt vidéken lakik, másrészt a beteg nagymamámat gondozza napi szinten, így őrá sem tudnám bízni a gyereket. Anyósom marad csak, de őt sem nagyon fogják elengedni a munkahelyéről szabadságra. Elkezdtem a műtét előtti vizsgálatokat, amit tudtam, azt elintéztem a háziorvoson keresztül, de ez is tök sok szervezést igényelt a gyerek miatt. Kifogtam egy nagyon bunkó sebészt, aki nem is hajlandó megműteni, azt mondta, hogy keressek egy másik sebészt és egy aneszteziológust. Én hívogattam a kórházat, ott is nagyon bunkók voltak velem, azt mondták, hogy menjek be délelőtt (de azt sem mondták, hogy melyik épület, stb.), de nem tudják, mennyit kell várnom, lehet, hogy orvos sem lesz bent. Én komolyan nem tudom ilyenkor kire bízni a gyereket, de menjek be és üljek ott órákig potyára, "keressek" orvosokat... Ezt mégis hogy? Szólítsak le mindenkit, hogy "bocsi, maga aneszteziológus?" - vagy hogy? Nem tudom, hogy ez hogy működik, hiába beszéltem vagy 10 emberrel, senki sem segített telefonon keresztül. Kicsit besokalltam, felhívtam egy magánklinikát, ahol ugyan 6számjegyű összegért, de minden további nélkül megcsinálják a műtétet, ráadásul csak egy éjszakát kellene bent maradnom, míg az állami kórházban 2-t. Ja, és a gyereket még szoptatom, szóval nem is mindegy, hogy mennyi időre esne ki neki a tej. Igazából (hál' Istennek) van ennyi spórolt pénzem, és meg is érne nekem annyit, hogy emberként bánjanak velem, és itthon lehessek a gyerekkel minél többet, ne kelljen a nagyszülőket (azaz csak anyósomat) ugráltatnom, de valahol mégis rohadtul bosszant, hogy fizetem a TB-t, az orvosok le sem sz*rnak, hetekig-hónapokig kell egy-egy vizsgálatra várni, és ha szükség lenne a kórházi ellátásra, akkor meg ajánlanak egy szimpatikus falat, hogy annak panaszkodj.
2014. máj. 7. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Én a magán egészségügyet választanám. (És választom is nagyon sok esetben.) Szerintem az ember egészsége ér ennyit, és az, hogy nem idegeskedés közepette kell túlesni a dolgon, hanem tisztelettel állnak az emberhez.


Az nagyon veszélyes érzés, amikor azt kezded latolgatni, hogy de hát te fizeted a TB-t. Ez a játékelmélet által vizsgált fogalom, az ember már ha sokat várt a buszra, csak azért se megy el másik járműhöz, mert "már annyit várt" :D És végső soron jobban kiszúr magával ezzel.

Ajánlom, hogy te ne várj erre a buszra, ha megengedheted magadnak, hogy másikra szállj.


Amit fizetünk, az ebbe a lyukas, használhatatlan, csalásokkal teli egészségkasszába, a rettentő kevés adózó mellett nagyon kevés. Sajnos ennyi jár érte, és össze is fog omlani záros határidőn belül. Fogd fel a TB-fizetésedet egy kis plusz személyi jövedelemadónak, és ha megengedheted magadnak, válassz olyan helyet, ahol törődnek veled...

2014. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem mindegyik állami kórház ilyen. A várakozás mondjuk alap mindenhol. Nekem az orvosom elmondta, hogy miket kell vinnem magammal, vérvételt megcsinálták ott az épületben, többit és is a háziorvosnál intéztem.

Ezeket kellett vinnem az aneszteziológushoz. A recepción jelentkeztem és ott mindent pontosan elmondtak, hogy mikor hova menjek, kinek melyik papíromat adjam oda, mikor kell bejelentkeznem a osztályra, stb.

Csak jót tudok mondani, még életemben nem találkoztam ennyi kedves emberrel.

Lehet, hogy megérne még egy próbát, hogy te is személyesen érdeklődsz, nem telefonon. Személyesen szerintem egyszerűbb. Telefonon ki tudja, hogy kihez kapcsolnak.

Nem tudom, milyen műtét lesz, de lehet, hogy szükséges a 2 éjszaka.

Magánkórházakkal meg nem árt vigyázni. Nálunk egy van a városban. Kb. olyan mint egy szálloda. Minden kontrollra, vizsgálatra máshova kell menni, nem oda a magánklinikára, hanem oda, ahol éppen akkor dolgozik az illető orvos. A szobák viszont valóban gyönyörűek és kedvesek az ott dolgozók.

2014. máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Én első körben azt mondanám, hogy gondold végig a lehetőségeket és jár utána kicsit a dolgoknak.

Mert szülőként, gyerekes anyukaként azt gondolom, hogy ott, ahol gyerek van, pláne kicsi gyerek, hiába van meg egy bizonyos összegű pénz, bármikor bármi történhet, lehet hogy az a pénz majd máskor jobban fog jönni, mert ez nem olyan dolog, hogy ezt a pénzt feltétlenül neked magánklinikára ki kéne adnod.

Nekem is a császármetszésem után műtétre kellett menni, ugyanis epeműtétem volt. Én állami kórházba szültem és ott is műtöttek meg az epeköveim miatt.

De nálunk ez úgy néz ki, hogy bemegy az ember a sebészetre, elmondja, hogy mi a panasz, mire az orvos, ha műtétet javasol, akkor ő megadja az időpontot, hogy mikor lenne a műtét és a műtét előtt el kell menni vérvételre, aneszteziológushoz és belgyógyászhoz. Vannak olyan helyek, ahol az adott osztály kéri meg az időpontokat ezekre a szakrendelésekre, de van olyan, hogy a páciensnek kell. Ilyenkor elmegy az ember vérvételre, elmegy, kér a kórház aneszteziológiai rendelésén időpontot oda, illetve elmegy a belgyógyász szakrendelésre és ott is kér időpontot. Elmondja, hogy mi miatt kell az időpont és úgy adják meg műtét előtt ezeket az időpontokat. Majd pedig ezen vizsgálatok eredményével jelentkezni kell a kiírt napon, vagy ahogy mondják a kórházban, műtétre.

Tehát lehet hogy neked is kicsit utána kéne járni, hogy ott mit hogy kell csinálni. Ha a sebészeten kevésbé segítőkészek, akkor kérj meg egy rokont, ismerőst, akinek már volt műtétje, hogy mondja el, hogy mit hogy szokás. Vagy akár a háziorvosod segítségét is kérheted.

És amúgy azért kell egy állami kórházban általában több napot bent lenni, mert nem feltétlenül maga a műtét igényel annyi bent fekvést, hanem mert az állami kórházak ezek után kapják a pénzt. Vagyis minél tovább van bent valaki, annál több pénzt kapnak. Míg egy magánkórháznál ilyen nincs, mert ott te fizetsz.

De! Bármikor felléphet váratlan dolog műtét után, amikor is bizony több időt kell bent lenni, akár a magánkórházban is, így azzal is számolni kell. Nálunk egy epeműtét 3 napos kórházi bent fekvést igényel, viszont nálam nagyobb vérzés lépett fel, így plusz 1 napot ez miatt bent kellett töltenem.

És ha 2 napot igényel a te műtéted a kórházban, akkor úgy is meg lehet oldani, hogy 1-1 napot kivesz a párod, anyósod vagy ha megoldható 1-2 napra kérnéd vidékről anyukád segítségét, ő meg addig esetleg más rokonotok segítségét kérné a nagymamád részére. Tehát több helyről szerveznél be 1-1 napot és akkor meg lehetne oldani.

Meg amúgy ilyen esetben amúgy sem valószínű, hogy szoptathatnál, hiszen kapsz majd ilyen-olyan anyagokat, fájdalomcsillapítókat, amikkel a szervezetedben eleve nem szoptathatsz. Tehát azokra a napokra, ha tudsz, legyen lefejve előtte anyatej és azt cumisüvegből tudják adni a gyerkőcnek.

Úgyhogy én, ha máshogy is meg lehetne oldani, ha nem vagytok anyagilag úgy eleresztve, hogy simán nélkülözni tudnátok ezt az összeget, akkor tényleg jobban utánajárnék a dolgokat, szerveznék és inkább az államiban végeztetném el a műtétet. Mert az a plusz 1 nap a bent fekvésnél nem olyan sok. Vagy az az 1-1 nap, amit az előzetes vizsgálatokra fordítanál, az sem olyan sok. Nyilván a magánklinikán is vannak előzetes vizsgálatok, tehát ott is azt bele kell kalkulálni az időbe.

De ha te máshogy gondolod, ha nem megoldható, akkor persze, válaszd a magánklinikát.

2014. máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

Én kisebb műtétért inkább fizetnék 200 000 Ft-ot magánklinikán törvényesen, mint 100 000 Ft-ot hálapénzként állami kórházban, mert ott még akkor is elvárják hogy gazsuláljál a főorvos előtt, amiért kegyeskedik foglalkozni veled, és pofátlanul megvárakoztatnak.


Mondom ezt úgy, hogy a legjobbnak tartott állami kórházban voltam hálapénzt szépen fizető VIP ügyfél mostanában részletes kivizsgáláson, jó nem két hónapra kaptam a beutalókat, hanem következő hétre, de dokik még így is pofátlanul megvárakoztattak sokszor.


Pl. rendelés 8-kor kezdődik 2-en ülünk a rendelő előtt, 10h-kor behívnak elsőként. Nyilván az ember ha az egészségéről van szó akkor nem akarja odamondogatással maga ellen hangolni az orvost, de ahhoz pofa kell hogy ezt magának megengedje.


Magánegészségügy egyetlen hátul ütője, hogy sokszor indokolatlanul sok kivizsgálást tukmálnak rád.

2014. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Állami kórházban volt műtétem nemrég, egy fillért sem fizettem senkinek sem. Az orvosomra sose kellett várnom, mindig időpontra mentem hozzá. Egyéb vizsgálatokra kellett várni, ha sokan voltak.

Mondjuk olyan helyre nem mennék, amiket a hírekben is hallani, hogy simán közlik, hogy mennyi pénzt kéne adnod. Biztos van ilyen is és olyan is.

2014. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vidéken vagy Pesten?
2014. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Budapestről van szó. Tavaly a Honvédban császároztak, azzal maximálisan meg voltam elégedve, volt fogadott dokim, de amúgy a kórházba jártam én is minden laborra, uh-ra, stb.-re, szóval nem arról van szó, hogy nem tudok elintézni egy-egy vizsgálatot, nagylány vagyok már úgy érzem, de OTT tényleg segített mindenki és normálisan álltak hozzám, elmondták, hogy mit mikor hol, de itt SEMMI. Mivel csak szülésileg tartozunk a Honvédhoz, amúgy pedig a Károlyihoz, így nincs más választásom, itt kellene csináltatnom a műtétet (amúgy szintén epekő). Itt lakom szemben a kórházzal, tehát 10 lépésre lenne, de inkább mennék egy kicsit odébb (a Róbert Károllyal beszéltem, ott 260ezer a műtét), ha ott emberként tudnak viselkedni velem. Én is emberekkel dolgoztam, de SOHA nem enged(het)tem meg magamnak olyan hangnemet, mint ahogy velem beszéltek a rendelőkben az elmúlt hetekben. Pedig amúgy kedvesen, mosolyogva és türelmesen ültem végig mindig a 1,5-2,5 órás várakozási időket (amúgy az is kiverte a biztosítékot, hogy április közepén akartam kérni az újpesti SZTK-ba uh-ra időpontot, ahol közölték velem telefonon, hogy május 9-én telefonáljak vissza, akkor majd adnak időpontot júniusra vagy júliusra - ezek után rá két napra magánúton intéztem el azt is). Mellesleg a Károlyiról még egy dicsérő sort sem olvastam sehol, szóval egyedül a kórház közelsége szól mellette. (Amúgy az sem mindegy, hogy itt állítólag 12 ágyas kórtermek vannak, és 3 kórteremre jut egy fürdő - ha valaki máshogy tudja legyen szíves cáfolja meg.)

Nem állunk anyagilag olyan hűdeszuperül, de tényleg úgy érzem, hogy megérne ennyit, hogy EMBERKÉNT bánjanak velem. Tényleg van némi spórolt pénzem, a párom is viszonylag jól keres, nyaralni amúgy sem járunk, így nem tudom honnan hiányozna ez a pénz.

2014. máj. 7. 16:15
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Na, a Károlyi az egy katasztrófa. Sajnos én is oda tartozom, két hetet feküdtem ott, de soha többet, ha megoldható.
2014. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Igen a Honvédra mondják, hogy a legjobb állami kórház, ott voltam én is VIP ügyfél, és tapasztaltam a leírtakat.
2014. máj. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ez el is dőlt. :)

A Róbertben elfogadják a máshonnan vitt leleteket, nem szükséges ott megcsináltatni mindent (legalábbis telefonon ezt mondták), úgyhogy máris beljebb vagyok 12ezerrel... :)

Köszönöm a válaszaitokat!

2014. máj. 7. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!