Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyakran vérzik az orrom,...

Gyakran vérzik az orrom, (sokszor magától) mit tudok vele tenni? (lent. )

Figyelt kérdés

Nagyon rég óta vérzik az orrom, magától, és kis ütésektől is. Sokszor esténként arra kelek, hogy vérzik... Magas a vérnyomásom, ezért azt hittük, hogy ez lehet az oka, de kiderült, hogy nem. Most egy orvos azt mondta, hogy azért van mert túl vékony a bőr rétek ott belül az orromban (nem tudom minek hívják) ezért könnyen felszakad. Mit lehet ez ellen tenni? Van valami gyógyszer amitől megerősödik? Vagy valami házi praktika rövid távú megoldásra pl. jegelés vagy akármi?

Nagyon fontos lenne!! A válaszokat előre is köszönöm!:)



2014. ápr. 6. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:

hát, nekem is ez volt gyerekkoromban,és még később is, olyan kb. húszévesen is előfordult. nem volt semmi praktika, kinőttem, ennyi. most már nagyon régóta nem volt, de anno elmentünk orvoshz, hogy mégis mitől van, azt mondták, gyenge az orrom belül, vagy mi...s mindig csak ugyanaz az orrlyuk vérzett.

én is utáltma, folyton mindenki azt kérdezte, hogy piszkáltam-e....

2014. ápr. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem magas a vérnyomásod amúgy?
2014. ápr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A tesómnak is rengeteget vérzett az orra, mikor hirtelen megnőtt. Lehet neked is emiatt, nem tudom mennyi idős lehetsz... Házi praktika: Hajtsd hátra a fejed, szorítsd az ujjad az orrod alatti részhez és nyomd erősen.:)
2014. ápr. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban B-vitamint kaptak rá, és elmúlt. Plusz persze a párna a falhoz, ha amiatt vérzett, mert odacsaptam álmomban.
2014. ápr. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Rutascorbint szedjél és menj el orr-fül-gégészetre, hátha ki kell égetni egy eret az orrodban.
2014. ápr. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már egy ideje nem növök sokat, 17 éves vagyok. Arra még nem is gondoltam, hogy odaütöm este valahova(pedig simán lehet, mert sokat mocorgok). Köszönöm az eddigi válaszokat!! :))
2014. ápr. 8. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Fiamnak Rutascorbint írt fel az orvos amikor állandóan vérzett az orra, télen, amikor fűtés van és száraz a levegő nekem is sokszor vérzik.
2014. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!