Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lereszeltem az ujjam. Szerinte...

Lereszeltem az ujjam. Szerintetek vissza fog nőni a bőr?

Figyelt kérdés
Dupla pengés tökgyaluval reszeltem le körülbelül 0.5-1 cm-t hüvelykujjam végéből hús és köröm is le lett reszelve.
2009. dec. 13. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:

vissza fog igen.

én borotvűval végtam ki egy darabot az ujjamból, de viossznőt. az elején csakegy lyuk volt otthon, de aztán hirtelen ránőtt az új bőr teljesen.

2009. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én uborkareszelővel szedtem le egy félborsónyit pár éve a hüvelykujjamból. Nagyon sokára gyógyult be, pedig kötözésre is jártam.

Jelenleg is érzékenyebb, ugyan visszanőtt a bőr, de úgy néz ki, mintha mindig fel lenne ázva, olyan ráncos,és világossabb színű,mint máshol. Ha valaki észreveszi

, azt hiszik vízhólyag.

2009. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A visszanövés esélyét növeli:

ha minél fiatalabb vagy

ha tényleg hiszel benne hogy visszanő

a megfelelő kezelés

2009. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hiszek benn és fiatal vagyok de mi lenne a megfelelő kezelés? mert én elállitottam a vérzést és raktam rá tapaszt
2009. dec. 13. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyukám hússzeletelő géppel vágta le az ujja végét. De visszanőtt neki kb. 2-3 hét alatt. Szóval szerintem neked is vissza fog.
2009. dec. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

én a bárddal vágtam el az ujjam..

persze vérzett és egy kicsivel beljebb volt az ütőér.. hála azt nem vágtam el.

amúgy visszanő. nekem még kell picit nőnie a tetejére de regenerálódik :))

2009. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oké köszi mindenkinek
2009. dec. 13. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Svédcsepp! Én káposztagyaluval szenvedtem ilyen sérülést. Svédcseppnek köszönhetően 2 hét múlva kutya baja sem volt, visszanőtt, pedig nagyon csúnya, mély seb volt. Kenegesd svédcseppel, fertőtlenít, és tényleg egy csodaszer :)
2009. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Tudom hogy régi kérdés de érdeklődnék hogy milyen lett a végeredmény

sajnos hasonló helyzetben vagyok én is, bár én 3 mm mélyen vágtam le csak szóval röviden és tömören olyan lett az ujjad mint a régi vagy nagyon feltűnő a hiányosság ?

2021. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!