Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fiúk/férfiak! Aki volt már...

Fiúk/férfiak! Aki volt már urológusnál, mi történik ott, mit csinál az urológus?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy elmegyek, leellenőrizni magamat, furán fogalmazva, megtapogattatnám vele a herezacskómat, leellenőrizném a nemi szervemet, hogy rendben van e.


Ilyen indokkal lehet menni? Gondolom igen, megmondom, hogy ellenőrzésre jöttem.


Voltatok már így ott. Mit csinál ott az urológus veletek.



2014. febr. 15. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván attól függ mit csinál, hogy milyen panasszal állsz elő neki.
2014. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Csinálni annyit tud, hogy megtapintja a prosztatádat a becsúsztatott ujjával, végigtapogatja a herezacskót, a heréket és a mellékheréket és a lágyéktájat. Esetleg belevizeltet egy mérőedénybe, megnézi a színét, a lebegő anyagokat, esetleg szulfoszalicilsavval a fehérjék jelenlétét és ad egy beutalót PSA vizsgálatra a laborba (vérből).
2014. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az előbbi jól leírta, ha egyéb panasszal mész akkor is rutinból áttapint, szemrevételez. (pl. vesekő miatt voltam már 2-3-szor, akkor is áttekinti, akár férfi doki, akár egy nyugdíjas dokinő).

Ha Bp-i vagy - s mivel nincs panaszod - ugorj fel, elmondom és megmutatom hogyan zajlik, s aztán eldöntöd, hogy megnyugszol, vagy elmész rutinvizsgálatra. (Kicsit csodálkozni fog a doki - legalábbis magában-, mert konkrét panasz nélkül nemigen keresik fel...)

2014. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy felelősségteljes hozzáállás, és azzal sincs semmi baj, hogy szeretnéd magadat teljesen leellenőriztetni. Bár többen is így állnának hozzá a saját egészségi állapotukhoz, ezért minden elismerésem feléd, kedves Kérdező! Hány éves is vagy?

Volt egyébként valamiféle problémád odalent a múltban?

2014. febr. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
megnyomkodja kicsit a hasadat, áttapintja a heréidet, meg a péniszedet, meg persze hátrahúzza a bőrt...picit szétnyitja a nyílásnál. Attól függ, hány éves vagy, illetve van-e panaszod, lehet, hogy a prosztatádat is megnézi.
2014. márc. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha Bp-i vagy - s mivel nincs panaszod - ugorj fel, elmondom és megmutatom hogyan zajlik, s aztán eldöntöd, hogy megnyugszol, vagy elmész rutinvizsgálatra."

Micsoda ajánlat...

2014. márc. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!