Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fehér foltok a bőrön. Mitől...

Fehér foltok a bőrön. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
A jobb vállamon már elég régóta van egy kisebb fehér folt. Azt hittem normális, így nem is fordultam orvoshoz, azonban múlt hétvégén észre vettem, hogy már a jobb vállam is tele van vele, és mintha terjedne is. Kérdésem az lenne, hogy valakinek volt-e már ilyen, és mit mondott az orvos? Illetve maszek bőrgyógyász egy vizsgálati összegért, megnézné-e az anyajegyeimet is, hogy "egészségesek"-e? Köszönöm!
2009. nov. 27. 07:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy gombás fertőzés, anyukámnak volt a hátán ilyesmi évekkel ezelőtt, elég hosszú ideig tartott míg meggyógyult, mindenképp fordulj orvoshoz, aki az anyajegyeidet is biztosan megnézi majd.
2009. nov. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Biztos, hogy megnézi az anyajegyeidet is(nem egy nagy művelet).Egyébként lehet hogy pigmenthiány. Bár az nem hiszem hogy ilyen gyorsan terjedne, de az biztos hogy előfordulhat, hogy egyszer csak megjelenik egy testrészeden. Az okát nem tudják.
2009. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha ez sok apró fehér folt, nem fáj, nem viszket és nyáron látszik sokkal erősebben, akkor napgombának hívják.

Hogy mitől ven, nekem sem mondták el soha az orvosok. :(

Először valami büdös kénes dologgal kellett fürdenem, és alkohollal ecsetelnem utána kb két hétig. Mondták, hogy a napozást pár hónapig felejtsem el. Elmúlt. Következő évben megint kijött, akkor letoltak a lábamról, hogy mért viselek műszálas cuccot, amikor én csak pamutot hordhatnék! Ekkor már a Nizoral sampont ajánlották fürdéshez és hajmosáshoz egyaránt, szintén kb két hétig, plussz még egy hónapig ezzel kellett hajat mosnom. Ez is hatott. :) Sokkal kellemesebb volt, mint az előző kezelés. :)Azóta még egyszer jött elő rajtam, igaz, ma már nem napozom annyit, mint régen. Évek óta tünetmentes vagyok. :)

Az anyajegyekhez nem tudok hozzászólni, de biztos megvizsgálják, ha kéred. :)

2009. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!