Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek így gyorsabban...

Szerintetek így gyorsabban ellátnak? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Már legalább egy-másfél hete fáj a térdem, pár napja már alig bírok járni, illetve rá állni, behajlítani nem csak a fájdalomtól nem tudom, de olyan mintha lenne ott valami csomó vagy valami ami gátolja azt, arra gondoltam, hogy kikerüljem a háziorvost, és a beutalót, és a hetekig való várakozást, hogy elmegyek este az ügyeletre, ott úgy is kénytelen megröntgenezni, és így talán előrébb jutok, mint ha végig csinálom a háziorvosos procedurát.
2013. nov. 21. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz ügyeletre éppen, de ott kapnál fájdalomcsillapítót és közölnék veled, hogy másnap jelenj meg a háziorvosnál és ő majd elküld a szükséges vizsgálatokra.

Ez nem sürgősségi kategória. A lábad másfél hete fáj. Miért nem másfél hete mentél már el az orvoshoz?

Amúgy egyáltalán nem kötelesek ügyeleten se megröntgenezni, nem baleset történt. Ez már másfél hete van.

Viszont ha annyira fáj, akkor háziorvos adhat sürgősségi beutalót szakorvoshoz és olyankor nem kell heteket várni a vizsgálatokra.

2013. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sürgősségire nem mehetsz másfél hete tartó térdfájással, menj el a háziorvoshoz, majd ő megnézi és kapsz beutalót, gondolom addig is ad rá valamit, míg bejutsz a szakrendelésre.
2013. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, korábban akkor a lábaujjam törtem el, egy hete szenvedtem, mikor már feketedett, és alig bírtam járni, elmentem, rögtön röntgen, és elláttak. Olyan este 9 körül, gondolom ez sem lenne különb, egyébként első válaszoló, mert bíztam benne, hogy meghúztam és hamar elmúlik, nem rohangálok mindenért háziorvoshoz, mástrészt, meg annyira fáj a lábam, hogy alaphelyzetben semmit nem csinálva görcsöl, és akkorára van dagadva mint a ház, hát nem várok még heteket.
2013. nov. 21. 15:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért egy lábtörést ne hasonlíts ehhez! Ez nem sürgősségi eset!

A törés az törés. Az sürgősségi kategória. Az megint más, hogy te nem mentél rögtön orvoshoz, hanem még azzal is húztad 1 hétig. És egy törés, vagy törésgyanú, az igényel röntgent sürgősségi keretében. De ez nem!

2013. nov. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Menj be az SZTK-ba a baleseti sebészetre/sebészetre.

Oda nem kell beutaló és rögtön ellátnak. Ne várj tovább, ez elég súlyosan hangzik. Valószínű a szalagszakadás.

2013. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Általában este 8-ig vannak.
2013. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A lábujjam tört el, nem a lábam, és azt sem tudták, hogy mi van vele, de mindegy, majd posztolok képet az esti ellátásomról, okosok :)
2013. nov. 21. 15:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz nem akarsz mindennel rohangálni, de bezzeg másfél hete tartó fájdalommal mennél az ügyeletre!

Hát, gratulálok neked is magyar ember létedre!

És verheted az asztalt itt ahogy akarod, másfél hete tart a lábfájdalom, gondoltál erre, gondoltál arra, csak éppen rendelési időben nem mentél el orvoshoz, hanem most, amikor már annyira fáj, mennél az ügyeletre.

Amúgy nem tudom, hogy ha kapsz egy sürgősségi beutalót a háziorvostól és elmész szakrendelésre és ott úgy ítélik meg, hogy kell a röntgen vagy egyéb vizsgálat, arra miért kéne heteket várni. Nem kell!

2013. nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez valamilyen térdízületi probléma lehet, nem tudom melyik ügyeletre akarsz menni, de sebészet nem biztos, hogy ellát.
2013. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Reumatológia.
2013. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!