Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha már elmúltam 16 éves akkor...

Ha már elmúltam 16 éves akkor is kell nagykorú kísérő a nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Tehát a problémám az lenne, hogy nem jött meg. Szinte lehetetlen hogy terhes legyek, csak azért félek. 1 éve nem éltem nemi életet, viszont körülbelül 4-5 hete igen. Védekeztünk (gumival) és még csak nem is úgy élvezett el hogy bennem lett volna. Utoljára szeptember 1-én jött meg, teljesen normális menstruáció volt, semmi panaszom nem volt. Ha egy menstruáció kimaradt akkor jövőhét vasárnap lenne itt az ideje megjönnie (8 héttel később, az előzőtől számolva). Megvárjam a jövőhetet hogy megjön-e vagy menjek el nőgyógyászhoz? Illetve kell-e kíséret hozzá vagy mehetek egyedül is? Hamarosan 17 éves leszek. (Értesíti a szüleimet hogyha kiderülne netalántán hogy terhes vagyok? Magán orvoshoz járok)

2013. okt. 20. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Mehetsz egyedül és nem értesít senkit.

Gondolom időpontot kell kérni, mehetsz akkor, nincs értelme 2. hónapot megvárni.

2013. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

14 éves kortól bármilyen dokihoz mehetsz egyedül. Viszont AZONNAL INDULJ A NŐGYÓGYÁSZHOZ!

A baba korát ugyanis így minimum 8 hetesnek fogják ítélni, ha tényleg terhes vagy. És ahhoz, hogy abortuszt intézhess, kell pár hét. Viszont nem csinálnak a 12. hét után! Úgyhogy nincs pazarolni való időd!!!


Ha terhes lennél, és abortuszt kéne intézned, arról viszont a szüleidnek tudniuk kell majd.

2013. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
8 hete volt meg utoljára, maximum 4-5 hetes lehetne. De szinte lehetetlen, semmi jele nincs csak annyi hogy nem jött meg. Fogytam sokat, étvágytalan vagyok.
2013. okt. 20. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:

De az utolsó menzesztől számolják, hiszen a "tényleges időpont" nem kideríthető, azt mond a beteg, amit akar.


Lehetséges, hogy a vérzéskimaradásod oka a nagy fogyás. Az tud ilyet okozni, és stressz, betegség is. Szerintem egy vizsgálatot ez az étvágytalanságod mindenképpen megér, és a magad megnyugtatására a nőgyógyászhoz is menj el.

2013. okt. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!