Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A körzeti orvos is vehet már...

A körzeti orvos is vehet már vért a vérkép megállapításához és fizetni kell érte?

Figyelt kérdés

Városban dolgozom, s a lakóhelyem (falu) szerinti háziorvos rábeszélt, hogy ott, nála legyen a vérvétel. Hiába mondtam, hogy ha nekem a munkahelyem szerinti városban (ahol egyébként is a környék nagyobb orvosi ellátása zajlik) leveszik a vért, akkor én a munkahelyemről kevesebbet hiányzom. (Nem adott beutalót.)

A vérvétel után kiderült, hogy 1000 Ft-ot kell fizetnem. Erről azonban a váróban semmiféle tájékoztatás nincs kirakva, de semmilyen számlát sem kaptam a befizetett összegről. Jogos volt a pénz beszedése?


2009. nov. 2. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig is vehetett vért a háziorvos és nem kell érte fizetni, ez ingyenes.
2009. nov. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Annyira keveset járok orvoshoz, hogy ezeket az általános (mások számára megszokott) dolgokat nem ismerem. De azt gondoltam, hogy jogtalanul kérnek tőlem pénzt.

Szeretném, ha valaki tudna írni erre egy törvényi szabályozást is, hiszen anélkül nem reklamálhatok.

2009. nov. 3. 07:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán az lenne a legjobb, ha a kartonod(ami,most a falusi háziorvosnál van) átvinnéd a városi munkahelyhez közeli valamelyik háziorvoshoz. Persze előtte meg kell kérni,hogy vegyen át. És így tuti ingyen lenne minden vizsgálat és pénzt sem fog kérni, ami a lényeg közel is lenne.
2009. nov. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, az lenne az ésszerű, ha átkérném a kartonom ide a városba. De van egy hátulütője is ennek. Történetesen, ha tényleg megbetegszem, akkor otthon maradok (a faluban), és utazhatok a városba az orvoshoz.


Tehát a kérdésem még mindig az, hogy jogosan kérte-e el a pénzt a háziorvos tőlem a vérvételért.

2009. nov. 4. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!