Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bölcsességfog kiműtését...

Bölcsességfog kiműtését támogatja a tb?

Figyelt kérdés
Kb. 6 éve készült panoráma röntgenen tisztán látszott, hogy az egyik alsó bölcsességfogam szinte vízszintesen nőtt ki, a többi fog felé dőlve. A számból nem is lehet látni, csak a röntgenen. Mivel problémát nem okozott, így nem foglalkoztam vele. A napokban azonban fájni kezdett, és az állkapcsom is érzékeny, ha hozzáérek kívülről.
2013. aug. 27. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem tb-re volt a mütét a szájsebészeten, mind a ngyet kiszedták egy 1-1,5 órás mütét alatt altatásban. Ha már ott vagy szedjék ki mind a 4-et nehogy nem sokára megint kelljen mennni. Rgyébként eléggé angy felelötlenség volt töled hagyni ezt 6 évig ugyanis ott bent el tud kezdeni nőni és tönkre tszik az ép fogad gyökerét, nekem is ezért szedték ki sürdösen hogy nehogy ez legyen. Sajnos lehet már ez meg is történt ezért fáj.
2013. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nekem is mindig mocorgott egy bölcsesség fogam mindkét terhességem alatt :), nagyon jó volt, mert addig nem nyúltak hozzá, amíg terhes voltam, aztán amikor meg megszültem meg nem fájt, így azt mondta a Doki, hogy akkor nem kell vele semmit csinálni. A második szülésem után 3 hónappal, úgy bedagadt a bölcsesség fogam környéke, hogy felvágták az ínyemet s 1 hétig kezelték a gyulladást, mindennap kellett menjek ilyen gyulladás lehúzó gézt tettek bele, ja a lakhelyemtől 120 km-re magánorvos csinálta már. A lakcím szerintihez már, nem mentem vissza. Lehúzták a gyulladást, egy hét múlva műtöttek, de csak azt az egyet vették ki. Azt mondták, hogy a többit még nem kéne megpiszkálni, de nem az utolsó pillanatba jelentkezek legközelebb!


Üdv 29 N

2013. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A doki sem mondott semmit, amikor látta a röntgent?

Nekem a bal alsót szedték ki, mert ferdén jött ki. A nagy része kint volt, így egy komplikáltabb foghúzás lett végülis belőle. Helyi érzéstelenítés, 1 órás "szenvedés" az erős gyökere miatt.

Nem fizettem semmit a műtétre, a TB állta az egészet, én csak az antibiotikumot és a gyulladáscsökkentőt vettem meg.

2013. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!