Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Igaz -e, hogy aki pl 1-évig...

Igaz -e, hogy aki pl 1-évig nem fizetett tb-ét munkahely hiánya miatt, a körülmények vizsgálatával akár el is engedhetik az addigi tb tartozást?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

nem igaz.


Ha tartozásod van, azt nem fogják elengedni csak azért, mert nincs munkád.


Viszont, ha megszűnt a munkahelyed, akkor megszűnt a biztosítási jogviszonyod is. Tehát erre az időre nem számolnak semmit, viszont az orvost ki kell fizetni készpénzben.


Sztem fizess magad után egészségbiztosítást! Havi 4500Ft, és ellátnak, ha beteg vagy.

2009. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem már több mint 1 éve nincs munkám, és azt a 4500at sem engedhetem meg magamnak. szóval ha ellátnak ellátnak, ha nem nem, nem tudok mit csinálni. :)

amúgy szerintem nem fog otthagyni a mentő, ha le van járva a tb-d, elég meredek lenne.

2009. okt. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A polgármesteri hivatalban kell méltányossági kérelmet benyújtani, ez csak arra jó, hogy ne egyszerre kelljen befizetni, hanem részletekben és megadott időben. Viszont ha bizonyíthatóan állástalan rászoruló vagy és a jövedelmed nem éri el a minimálbért, akkor ugyancsak itt kérhetsz igazolást arról, hogy hátrányos helyzetű vagy. Ilyenkor nem kell fizetned a TB-t, és amikor lesz állásod, visszamenőleg sem kérik számon. Érdeklődj a jegyzőnél.
2009. okt. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

"amúgy szerintem nem fog otthagyni a mentő, ha le van járva a tb-d,"


Nem, de ki fogják számlázni utána...

2009. okt. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

utólag 5 évig az OEP kifizettetheti veled kamatostul ráadásul. Munkanélkülire kéne menned, és ott a TB-d is rendezve lenne. Azért elég meredek a mai világban úgy élni, ha baj van csak nem hagy ott a mentő, utána meg lesel mikor kijön egy több százezres számla. egy natív ( kontrasztanyag nélküli) CT vizsgálat, ami pl autó vagy közlekedési baleset, vagy akármilyen balesetnél általában alap, ez a vizsgálat alaphangon 40 ezer. Akkor még rájön a kórházi kezelés, a kontroll CT-k. Nem tudhatjuk mikor kivel mi történik. Amit internetre költesz, befizethetnéd TB-re. ( ezt egy elöttem szóló válaszlónak szánom ).

Amúgy a kérdésedre egyértelműen válaszolva, ha az OPEnél zsákbamacska, de egyre szigorúbb)kitudódik hogy nem fizetted, tartozásod van ( manapság ez szigorodik) simán kiszámázzák. Plusz ha gyógyszer akar kiváltani, még sikerül is vényre kiiratnod, csak úgy veheted meg ha teljes árat fizetsz, és ha csak vénnyel van a gyógyszer oda sem adják... patikákban is már ilyen a rendszer, és nálunk a kórházban is.

2009. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!