Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nincs tb-m alhasi fájdalmak...

Sajgó Szív kérdése:

Nincs tb-m alhasi fájdalmak kinoznak és menstruációs problémáim vannak, kérdésem a vizsgálatokért kell -e fizetni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 27. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha betöltötted a 18 . életéved akkor igen.
2013. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Alapellátás jár. Viszont az orvos dönti el, mi az alap és mi a fizetős.
2013. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell fizetni, de az orvos köteles jelenteni a NAV felé, hogy nem vagy biztosított, ők pedig behajtják rajtad visszamenőleg is az elmaradt hónapokra járó pénzt, ha jól tudom késedelmi kamattal és bírsággal. Jobb ha elmész egy magánorvoshoz.
2013. júl. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

A #3-as által leírtak vannak érvényben. Elvileg kaphatsz ellátást, viszont fel leszel szólítva, hogy fizesd be a TB elmaradást.

Amúgy orvoshoz járástól függetlenül is előfordulhat, hogy a NAV észreveszi a tartozást. A TB fizetés nem opció, hanem kötelezettség. Ha nincs pénzed rá, akkor az önkormányzatnál igényelheted, hogy fizessék helyetted.

2013. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell fizetned, ha magánorvoshoz mégy.


A hivatalkos OEP tájékoztató szerint:

"A jogviszony ellenőrzés eredményéről tájékoztatni kell a beteget.

Ha a jogviszony ellenőrzés eredménye szerint a beteg az OEP nyilvántartásában jogosultként nem szerepel, erről és a jogviszonyának rendezési lehetőségeiről az egészségügyi szolgáltató – az OEP honlapról letölthető értesítés átadásával – köteles tájékoztatni a beteget. Az OEP egészségügyi szolgáltatásra jogosultakról vezetett nyilvántartásában nem szereplő személy – a jogosultsága fennállásának tisztázása érdekében – bármelyik megyei vagy fővárosi kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervét felkeresheti.

Fontos tudni, hogy ha nem szerepel valaki az OEP nyilvántartásában, az a beteg ellátását nem érinti, mert az ellenőrzés eredményétől függetlenül – az egyéb feltételek fennállása esetén – el kell látni a beteget, ezért térítési díj nem kérhető, és az ellátás sem tagadható meg az OEP nyilvántartás adataira hivatkozással. Az előzetes jogviszony ellenőrzés a betegek tájékoztatását szolgálja, ennek érdekében a beteg a jogosultsága tisztázása céljából az OEP-nél vagy a kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervénél eljárást kezdeményezhet, ahol okirattal valószínűsítheti a jogviszonya fennállását. Ennek során felhasználható minden olyan közokirat és teljes bizonyító erejű magánokirat, vagy más, a bizonyításra alkalmas eszköz, amely a biztosítással járó jogviszony fennállását, illetve az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot valószínűsíti, pl. az érintettnek a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz, vagy az egészségbiztosítóhoz való bejelentéséről kiállított igazolás, munkaszerződés vagy megbízási szerződés, a munkabérről, illetve a megbízási díjról szóló írásbeli elszámolással együtt, érvényes diákigazolvány, valamint a jogosultságot megalapozó ellátást (pl. nyugdíjat) megállapító jogerős határozat, stb.

Az egészségbiztosító a bejelentési és járulékfizetési kötelezettség teljesítésének ellenőrzése céljából az adóhatóságnak átadja azok adatait, akik úgy vettek igénybe egészségügyi szolgáltatást, hogy az OEP egészségügyi szolgáltatásra jogosultakról vezetett nyilvántartásában nem szerepeltek, illetve, akik a saját jogosultságuk tisztázása érdekében az egészségbiztosítási szervnél erre eljárást kezdeményeztek."

[link]

Orvosi ellátás betegség esetén (háziorvos/járóbeteg-szakellátás/fekvőbeteg-ellátás)


Azaz az orvos ellenőrzi a jogosultságod, közli veled, hogy rendezetlen a jogviszonyod. Ezt jelenti a NAVnak.

Ettől függetlenül el kell látnia és nem kérhet érte pénzt (kivéve ha magánorvos), valamint sem az OEP sem a NAV nem kér pénzt az ellátásodért (nem kell kifizetned a vizsgálat díját) A NAV majd felszólít a jogosultságod tisztázására. Ha nem tudod igazolni a jogosultságod, akkor előírja a fizetési kötelezettséget a visszamenőlegesen aktuális időpontokkal. Ezekre késedelmi kamatot számít fel. A bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt megbírságolhat (nem szokott) Az előírt fizetési kötelezettségekre kérhetsz elengedést, mérséklést, részlet fizetést, halasztást. Ha szociális és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, kérelmezheted a helyi önkormányzattól (vagy a járási hivataltól) a TBd rendezését. (a szociális törvényben ezt megtalálod)

2013. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
No, ugyanezt írtam le röviden, mint utolsó és lepontoztak, pedig ez a jelenlegi tényállás.
2013. júl. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
essél teherbe
2013. aug. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!